Мер Моргунов: На початку пандемії у нас було 45 ковідних ліжок, а сьогодні ми маємо уже 422

На третьому поверсі міської клінічної лікарні №3 облаштовують відділення для хворих з COVID-19. Уже замінили вікна, зробили стяжку стін, підлоги, стелі. Замінили усі комунікаційні мережі та встановили спеціальну систему вентиляції та рекуперації відповідно до санітарно-гігієнічних вимог.

Лікарня приймає хворих на коронавірус з вересня. Спочатку тут було розгорнуто 60 ліжок та 6 кисневих точок в палаті інтенсивної терапії. На сьогодні уже розгорнуто 112 ліжок та 21 функціонуюча киснева точка.

Для закладу закупили необхідне обладнання: 3 апарати ШВЛ високого класу, 5 концентраторів кисню, 6 моніторів пацієнта, 6 інфузоматів, мобільний рентгенівський діагностичний апарат, три шприцевих насоси, портативний УЗД апарат, комплект обладнання для проведення дослідження методом ІФА, 2 лабораторні центрифуги, 30 функціональних медичних ліжок, 6 функціональних 4-секційних ліжка, подушки, ковдри та комплекти постільної білизни, а також 10 пульсоксиметрів.

«На завершальному етапі роботи по облаштуванню зовнішнього та внутрішнього кисневого трубопроводу. Кисень буде облаштований на усі заплановані 130 ліжок. З серпня ми отримали 27 млн грн з міського бюджету. З яких 9 млн грн на обладнання, 9 млн грн на медикаменти, розхідні матеріали і засоби індивідуального захисту. На сьогодні ми забезпечені повністю медикаментами. Підрядники працюють якісно і в шаленому темпі. Це відділення, яке ми облаштовуємо, розраховано на 32 ліжка. Палати мають одну із сучасних систем вентиляції. Хочу також подякувати усім, хто нам допоміг у проведенні робіт, а це і фірма «Барлінек», «НЕСС ГРУП» та інші наші меценати», - розповіла директор КНП «ВМКЛ №3» Наталія Шуткевич.

Очільник міста Сергій Моргунов зазначив, що до кінця року у місті буде 585 ліжок для хворих на ковід.

«Спільними зусиллями практично за місяць ми кардинально змінили ситуацію по палатах, по забезпеченню обладнання і готовності приймати хворих з коронавірусом у міській лікарні №3. Ми в жовтні виділили 83 млн грн на облаштування додаткових ковідних ліжок у міських закладах. На початку пандемії у нас було 45 ковідних ліжок. На сьогодні ми маємо уже 422, і наше завдання до кінця року створити 585 ліжок. Вони мають бути забезпечені необхідним обладнанням. Паралельно ми дали доручення по всіх лікарнях замінити старі ліжка, яким уже 20-30 років. Замість них мають бути багатофункціональні з відповідними матрацами, закуповуємо додаткову постільну білизну, щоб створити належні умови для пацієнтів. У лікарні №3 палати робляться із окремими санвузлами, чого раніше не було, у кожній - буде по два ліжка, але за необхідності може бути ще доставлене третє. Хочу подякувати меценатам, які долучилися до проведення робіт. Крім того, важливо забезпечити кисневі точки – наше завдання забезпечити мінімум 482 кисневих точок по всіх міських закладах, у які госпіталізують хворих на COVID», - говорить Сергій Моргунов.Переглядів: 1711
Поширень: 1