Очільник міста Сергій Моргунов побував на виставці «Українська революція 1917-1921 років: регіональний вимір».

25 січня у Вінниці відбулось відкриття виставки до Дня Соборності України «Українська революція 1917-1921 років: регіональний вимір». Вона присвячена перебігові подій Української революції у різних регіонах, а також українському національному руху цієї доби за межами України. Виставка діє у холі Вінницької обласної державної адміністрації. 

На відкритті експозиції побував міський голова Сергій Моргунов. 

«Ця виставка демонструє те, що в різні часи розвитку української нації були люди, які боролися за волю, свободу і незалежність країни. На цих стендах можна побачити, що навіть у 1917 році Крим був український, як і Слобожанщина. Тоді, точно так як зараз, Україні заважала розвиватись зовнішня агресія. Саме зовнішній ворог робив все для того, щоб нас роз'єднати. Дуже важливо, щоб ми всі розуміли, наскільки ми є українцями, патріотами своєї держави, патріотами кожної з цих земель, які представлені на цих стендах. І саме в єдності наша сила. Якщо ми будемо роз'єднані, у нас не буде держави. Я думаю, що Інститут національної пам'яті та історики досить серйозно працюють і задумуються над ідеологічною основою становлення нашої української держави. А органи влади повинні стимулювати  такі процеси, щоб через сто років про нас могли з честю сказати, що це покоління початку 21 століття зробило все для того, щоб Україна була заможною, незалежною, сильною і самостійною державою», – сказав міський голова Сергій Моргунов.

Виставка створена Українським інститутом національної пам'яті спільно з партнерами з Інституту історії України Національної академії наук та Державною архівною службою. Тут представлено 14 тематичних банерів, які показують, що революційні події сто років тому мали загальноукраїнський характер: на сході й заході, півночі та півдні – скрізь в Україні відбулося національне пробудження, почалося державотворення.Переглядів: 1611
Поширень: 0