"Ми можемо втратити висококваліфікованих працівників, які не отримують вчасно зарплату", - Моргунов закликав Уряд розрахуватись з медиками

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов звернувся до Уряду з вимогою розширити можливості поставок кисню до лікарень міста та всього регіону, а також вирішити питання виплат заробітних плат для медиків, які працюють в КОВІД-бригадах медичних закладів області. В ефірі телеканалу «Україна 24» Сергій Моргунов повідомив, що наразі кисень до Вінниці поставляє виробник зі Львова - Львівський хімічний завод.  

Звертаюся до Уряду: втрутитися в ситуацію і надати можливість іншим постачальникам кисню, в тому числі тим, які можуть продавати кисень в балонах – отримати відповідні ліцензії, - сказав Сергій Моргунов.   

Друга проблема, яка, за словами міського голови, так само вимагає втручання Уряду – залучення до проведення ПЛР-досліджень приватних і комунальних лабораторій, як це було наприкінці 2020-го року. Кількість тестів, які обласні лабораторні центри МОЗ нині роблять щодня – постійно зростає, і їх потужностей уже недостатньо.     

Третя дуже важлива проблема – затримка зарплат медпрацівникам КОВІД-бригад. По місту маємо затримку за лютий місяць. Ми зверталися до НСЗУ неодноразово – результату немає. У Вінниці ми даємо муніципальну надбавку, тож можемо підтримати своїх медиків у місті. Але є обласні медзаклади і опорні лікарні в районах, де надбавку не отримують, - повідомив Сергій Моргунов. -  Ми можемо втратити висококваліфікованих працівників, які не отримують вчасно зарплату.

  

Крім того мер підтримав запровадження на місцях додаткових обмежувальних заходів. Він зауважив,що завдяки перенесеним на 2 тижні раніше канікул у вінницьких школах та переведенню з 16 березня усіх учнів на дистанційне навчання – рівень захворюваності на «ковід» серед школярів знизився втричі, а серед вчителів вдвічі.   Сергій Моргунов підтримав заклик лідера політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» Володимира Гройсмана надати можливість вакцинації всім охочим. Наразі у Вінниці вакцинувалися понад 800 осіб, і це передусім медичні працівники. Переглядів: 1118
Поширень: 0