“Пацієнт уже наступного дня був на ногах”, - у Вінницькому кардіоцентрі вперше провели торакоскопічну операцію на серці

 
У вінницькому кардіоцентрі вперше у регіоні провели торакоскопічну операцію на серці. Щоб видалити пухлину, кардіохірургу потрібно було зробити невеликий розріз, а пацієнт уже наступного дня був на ногах. Бригада вінницьких медиків працювала спільно з фахівцем Інституту Амосова Андрієм Руснаком. Усі свої дії лікарі могли відстежувати на 3D-моніторі, надягнувши спеціальні окуляри. Раніше такі втручання робили відкритим способом з розрізом грудини до 30 см, а відновлення прооперованих пацієнтів було досить тривалим. 


Окрім того, нещодавно у кардіоцентрі імплантували перші трикамерні кардіостимулятори, які є останнім поколінням у приладах цього виду. Два пацієнти з важкою серцевою недостатністю вже мають таких електронних помічників. 


“Ці новітні напрямки кардіохірургії – важливий етап розвитку закладу. Зазначу, що Вінницький регіональний центр серцево-судинної патології котрий рік поспіль – серед лідерів в Україні. За підсумками 2020 року, він посів третю позицію за показником стентувань серед понад 40 центрів у країні. Такі дані надає Асоціація серцево-судинних хірургів України”, - зазначає на своїй сторінці у Фейсбук міський голова Сергій Моргунов.


“Найголовніше, що завдяки професіоналізму медиків кардіоцентру тільки минулого року шанс на життя отримали більше тисячі людей”, - додає Сергій МоргуновПереглядів: 2527
Поширень: 0