У Вінниці понад п’ять тисяч пацієнтів пройшли реабілітацію після COVID-19 

У Вінницькому обласному диспансері радіаційного захисту населення зайнято 80% ліжок для пацієнтів з постковідним синдромом. 5280 пацієнтів, які перехворіли на коронавірус, пройшли реабілітацію у стаціонарі диспансеру протягом чотирьох місяців. Це вінничани, яких перевели до закладу одразу зі стаціонарів ковідних лікарень, а також ті, кого на лікування постковідного синдрому направили сімейні лікарі.  

Директорка Вінницького обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення Світлана Голодюк розповідає, що за грудень і за перший квартал проліковано 5280 пацієнтів. Це цифра тільки по стаціонару. Спочатку стаціонар був на 50 ліжок, потім - 80, і уже з цього року - 100 ліжок розгорнуто на постковідну реабілітацію. Збільшилась кількість пацієнтів до гастроентеролога і до ендокринолога зі скаргами після перенесеного ковіду з ускладненнями по цих органах і системах. Також у нас є реабілітаційне відділення. На реабілітацію приходять пацієнти, які перенесли під час ковіду чи після нього інсульти. Вони можуть пройти її як стаціонарно, так і амбулаторно. 

“Якщо на початку досвіду постковідної реабілітації були люди старшого і похилого віку, то сьогодні це більш молоді люди і люди середнього віку. Їх небагато таких, але вони є - раніше не було. На першому місці це серцево-легеневі ускладнення, враження шлунково-кишкового тракту, ендокринологічні проблеми. В першу чергу ковід вражає органи-мішені. Якщо до ковіду в пацієнта були якісь хронічні захворювання, це обов'язково загострюється", - зауважила Світлана Голодюк. 

Пацієнти потрапляють до закладу на реабілітацію двома способами. Пацієнта або переводять з “ковідної” лікарні. Є маршрут, розроблений спеціалістами, які пишуть листа на Департамент, він формує наказ, і такого пацієнта перевозять швидкою допомогою до диспансеру. Це кисневозалежні пацієнти, які потребують кисневої підтримки. У них уже ПЛР негативний, але вони потребують додаткової реабілітації. 

 А також пацієнти, які вже пройшли лікування і знаходяться на обліку у сімейного лікаря. Якщо лікарі бачать, що такий пацієнт не справляється амбулаторно і потребує стаціонарної допомоги, він формує електронне направлення, робить ПЛР- чи ІФА-тест і з цими результатами приходить на госпіталізацію. 

Якщо у пацієнта підписана декларація з сімейним лікарем та є електронне направлення, то консультацію у диспансері радіаційного захисту населення він отримає безплатно. Якщо договір з лікарем не укладено, послуги можна отримати на платній основі. 


Переглядів: 2821
Поширень: 0