Через дії Уряду відзавтра у Вінниці відключають гарячу воду 

КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго" вимушено зупиняє надання послуги гарячого водопостачання з 20 травня. Про це підприємство повідомляє на сайті. 

З 20 травня втрачає чинність Постанова Кабміну "Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу". 

З втратою чинності Постанови, теплопостачальні підприємства теплокомуненерго мають закуповувати природний газ для надання комунальних послуг на вільному ринку. Але щоб мати можливість обрати постачальника природного газу на вільному ринку, підприємства мають повністю розрахуватися за спожитий природній газ перед НАК "Нафтогаз України" і закуповувати природній газ за умови 100% попередньої оплати!, - йдеться в оголошенні підприємства. 

Нагадаємо, у січні цього року в Україні почалась газова криза і масові протести через різке здорожчання природного газу. Уряд розпочав діалог з органами місцевого самоврядування щодо домовленостей не піднімати теплопостачальним підприємствам тарифи на послуги теплопостачання до кінця опалювального сезону. 

У результаті діалогу, був укладений Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води між Кабінетом Міністрів України та Асоціацією міст України. Згідно з  Меморандумом, тарифи на тепло до закінчення опалювального періоду 2020/2021 не підвищуватимуться. 

Водночас Уряд визнав, що проблеми підприємств теплопостачання, які накопичувалися роками в результаті державного регулювання, потребують вирішення на центральному рівні. Уряд також погодився, що збитки комунальних підприємств, отримані від державного регулювання тарифів на тепло для населення в цьому опалювальному сезоні, будуть компенсовані до 1 жовтня 2021 року. Мінрегіон, Міненерго, НАК "Нафтогаз" та АМУ мали спільно визначити фінансові джерела для цієї компенсації і розробити відповідні законодавчі інструменти. Крім того, Уряд гарантував, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування. 

Однак станом на квітень свої зобов’язання по цьому Меморандуму виконала тільки Асоціація міст України. З боку Уряду зобов’язання не виконані, - підкреслюють у КП "Вінницяміськтеплоенерго". 

Станом на 17 травня борг населення перед КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго" становить майже 160 млн грн. 

АТ "Вінницягаз" направило Повідомлення про припинення (обмеження) газопостачання, щоб КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго" у термін до 07:00 години 20 травня самостійно відключилось від газових мереж газоспоживання і підготувало до опломбування газоспоживче обладнання. 

Причини, які призвели до припинення постачання гарячої води: 

  • Невиконання зобов’язань з боку Уряду Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води між КМУ, НКРЕКП, НАК "Нафтогаз України" і Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України".  
  • Наявність невідшкодованої різниці в тарифах у розрахунковій сумі понад 500 млн. грн. станом на 1 травня. 
  • Неможливість застосувати нові тарифи підприємства для через відсутність Постанови КМУ "Про публічні договори". 

У такій же ситуації  опинились й інші міста, де гаряча вода подається населенню упродовж всього року. Сукупність усіх цих факторів, на жаль, призвела до того, що КП "ВМТЕ" вимушене зупинити надання послуги гарячого водопостачання для своїх абонентів, - йдеться на сайті. 

КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго", як і всі інші теплопостачальні підприємства України, має заборгованість перед НАК "Нафтогаз України". У випадку ВМТЕ цей борг складає 289 млн. грн. 

Слід також зауважити, що КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго" має чи не найкращу ситуацію в Україні серед обласних центрів, по рівню розрахунків за природній газ. 

Нагадаємо, Через те, що Уряд не виконує обіцянки, вінничани вже цього місяця можуть залишитися без гарячого водопостачанняПереглядів: 3056
Поширень: 4