СБУ у Вінниці викрила масштабну схему “тіньового” бізнесу 

На Вінниччині Служба безпеки України викрила і задокументувала масштабну схему виведення коштів у тінь і за кордон. Щороку “ділки” отримували майже 20 млн грн. 

Оперативники спецслужби встановили, що організував оборудку власник однієї з торговельних мереж побутової техніки. За його вказівкою протягом 2019-2021 років підлеглі, всупереч чинного законодавства, зараховували гроші від покупок продукції у магазинах на рахунки кількох «кишенькових» громадських організацій. Потім ділки легалізовували їх через декілька десятків підконтрольних ФОПів. 

Надалі кошти переводили у готівку, а більшу частину без перевищення лімітів дрібними трансакціями переводили на закордонний рахунок власника мережі. Всі операції проводились з ухиленням від сплати податків. 

За висновками Державної служби фінансового моніторингу, збитки держави від протиправної діяльності становлять понад 12 млн грн.  

Під час обшуків за місцями проживання та в офісних приміщеннях правоохоронці виявили: 

- майже шістдесят печаток ФОПів; 

- чорнову бухгалтерію; 

- банківські картки; 

- комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності. 

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх винних осіб. 

Вживаються заходи для накладення арештів на вилучене майно, блокування рахунків задіяних структур і відшкодування збитків державі. 

Заходи із викриття та блокування незаконної діяльності проводились спільно з СУ ГУ ДФС у м. Києві під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури. Переглядів: 1372
Поширень: 0