Де знайти якісні ГДЗ в Україні

Школярі переважно виконують домашні завдання самостійно або за допомогою батьків. Але іноді трапляються такі вправи, приклади або задачі, з якими неможливо впоратися без ГДЗ.

Раніше збірники з готовими домашніми завданнями продавалися у книжкових магазинах у паперовому вигляді. Щоб знайти вдалий варіант розв’язника, доводилося обійти принаймні кілька торгових точок і витратити купу вільного часу.

Зараз ГДЗ в Україні можна відшукати в інтернеті. Не потрібно навіть виходити з дому, щоб скористатися розв’язником до підручника, робочого зошита чи збірника тестів.

Ознаки якісного розв’язника

Відрізнити хороший збірник ГДЗ від поганого не так вже й складно. У високоякісних розв’язників — величезна кількість очевидних переваг.

Правильність

Добросовісні автори готових домашніх завдань ретельно перевіряють розв’язки перед публікацією. У разі виявлення неточностей ГДЗ повертаються на доопрацювання. Відповідно, критичні помилки у них зустрічаються вкрай рідко.

Щоб переконатися, що відповіді у ГДЗ правильні, можна скористатися одним з лайфхаків:

 1. самостійно виконати кілька завдань для звірки;

 2. порівняти відповіді до одного й того ж самого завдання з кількох різних розв’язників;

 3. звірити з ГДЗ вправи, успішно перевірені вчителем або виконані з репетитором.

Детальність

Деякі шкільні завдання потребують детальних розв’язків. Наприклад, якщо мова йде про математичну задачу, її не можна виконати в один крок. Тобто, у робочому зошиті має бути не тільки кінцева відповідь, а й вичерпний покроковий опис процесу розв’язування.

Опис необхідний не лише для того, щоб вчитель міг переконатися, що учень самостійно виконував домашку. Насамперед він допомагає школяреві зрозуміти та запам’ятати алгоритм розв'язання складної задачі.

Читабельність

Зазвичай готові домашні завдання в інтернеті представлені у вигляді електронних документів або фотознімків.

Комфортне використання розв’язників можливе, якщо вони відповідають трьом вимогам:

 • Чіткість
  Фотографії мають бути не розмитими, а текстові файли — достатньо контрастними.

 • Оптимальний розмір шрифту
  Занадто дрібний кегль — так само погано, як і гігантський.

 • Відсутність зайвого тексту
  Текст, який не стосується розв’язання може стати причиною плутанини.

Безплатність

Платні ГДЗ — далеко не найвигідніша інвестиція. Вони тільки надають доступ до розв’язків, але не пояснюють складні теми. Для полегшення процесу вирішення домашніх завдань краще обирати безплатні розв’язники. А зекономлені кошти можна витратити на похід до репетитора або цікаві факультативні курси.

Найголовніша перевага якісних ГДЗ — безперешкодний онлайн-доступ у будь-який час доби. Немає потреби носити їх з собою у видрукованому вигляді або ж завантажувати у пам’ять гаджетів.


Переглядів: 672
Поширень: 0