На Вінниччині чоловіка підозрюють в поширенні антиукраїнських закликів

У місті Ладижин 41-річний чоловік через заборонену в Україні соціальну мережу «Одноклассники» поширював антиукраїнські заклики. Йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 109 КК України (публічні заклики до насильницької зміни, повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади) та ч. 1 ст. 110 КК України (публічні заклики до вчинення умисних дій, метою яких є зміна меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України).

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Досудовим розслідуванням установлено, що чоловік користувався забороненою в Україні соціальною мережею «Одноклассники», де мав власний акаунт. На своїй сторінці ладижинець поширював тексти з відвертими закликами до порушення територіальної цілісності України та захоплення державної влади. Незаконний зміст цих повідомлень підтверджено проведеною судово-лінгвістичною (семантико-текстуальною) експертизою.

За вчинення зазначених кримінальних правопорушень КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим підрозділом Управління СБУ у Вінницькій області.

На сьогодні тривають необхідні слідчі дії для встановлення всіх обставин події.


Переглядів: 1756
Поширень: 0