На Вінниччині вже троє людей померли від штаму “Дельта”  

У “Клінічному Центрі інфекційних хвороб” троє вінничан померли від ускладнень штаму “Дельта”. 

Про це “Суспільному” розповіла Галина Махній, медична директорка Центру. Повідомляється, що два тижні тому на дослідження передали 6 зразків коронавірусу на виявлення штаму, і 4 з них виявились позитивними. 

“Був один пацієнт, який приїхав з Росії. Три пацієнти – це посмертні випадки. І один – живий, виписався додому”, – розповіла Галина Махній. 

Зі слів лікарки-анестезіолога Ірини Головіної, пацієнтів із підтвердженим штамом “Дельта” важко визначити з-поміж інших. Причиною є те, що у них типові для коронавірусу симптоми, хіба що нюх та смак не зникають. Серед підтверджених випадків, додає Головіна, – пацієнти старші за 60 років. 

“Дітей і молодь вражає теж, але в них немає стільки супутніх патологій… Під час лікування пацієнт може бути середньо важкий, але буквально за три дні стан погіршується і призводить до летального випадку”, – розповіла Ірина Головіна. 

Медична директорка Галина Махній додає, що наразі лікування від коронавірусу в інфекційному відділенні проходять ще 14 пацієнтів. Один із них перебуває у відділенні інтенсивної терапії. 

Загалом, заклад розрахований на 120 ліжок. Там лікують хворих на коронавірус безкоштовно у рамках “ковідної програми” від національної служби здоровʼя. 

Довідка: 

Уперше штам “Дельта” виявили в грудні 2020 року в Індії. За пів року, у липні, його зафіксували у 111 країнах. За прогнозами Усесвітньої організації охорони здоров’я, за кілька місяців цей штам стане домінуючим у світі, повідомляли у МОЗ. 

Зазначалося, що “Дельта” поширюється швидше за інші штами. Він у 1,6 раза агресивніший та у 1,5 раза частіше призводить до реанімації. Потреба в госпіталізації виникає у 2,3 раза частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19. 

За попередніми даними Департаменту охорони здоров’я Великої Британії наявні вакцини на 60-80% захищають від хвороби та на 95% від ускладнень, через які можлива госпіталізація. У МОЗ додали, що Уряд України посилив контроль пасажирів, які прибувають з країн, де зафіксовано спалах штаму “Дельта”. 


Переглядів: 1637
Поширень: 1