Шкільна їдальня 16-ої школи перетворилася на територію правильного харчування

У школі №16 реалізували проєкт «COOL FOOD: територія правильного харчування». 

Про це повідомляє Вінницька міська рада

Звичайна шкільна їдальня стала місцем не лише для харчування, а й розвитку на навчання учнів. Вона сучасна й яскрава. З оновленим посудом та меблями. Це все завдяки ініціативним учням школи. З ідеєю оновлення простору шкільної їдальні «CoolFood: територія правильного харчування» учні 16 школи пішли  на конкурс «Бюджет шкільних проєктів» і перемогли. Це один із великих проєктів-переможців, який набрав від координаційної ради 18,50 балів. 

Для реалізації проєкту із міського бюджету виділили 300 тисяч гривень. За ці гроші придбали яскраві столики та стільці, стелажі для розмежування зон та посуд для майстер-класів. 

У їдальні є кілька зон: «Смачні сніданки» та «Смачні обіди» для учнів початкової школи, «Корисна їжа» для учнів середньої та старшої шкіл.  Також є зона майстер-класів, її відкриють у жовтні.  

«Ще перед формуванням ідеї проєкту в школі провели опитування. 70% учнів вказали, що вони б хотіли бачити оновлену їдальню. Проте кінцевою метою стало не просто осучаснення простору, а підвищення рівня культури харчування та етикету шляхом створення справжнього освітнього середовища, де учні можуть здобувати знання»

- зазначила авторка ідеї Анна Крижанівська. 

Конкурс «Бюджет шкільних проєктів» проходить у Вінниці з 2019 року. У зв'язку з тим, що учні  досить активно долучилися до конкурсу, у 2020 році, за ініціативи міського голови Сергія Моргунова, вдвічі збільшили призовий фонд: до 2 мільйонів гривень. А цього року фінансування зросло ще на півмільйона гривень. 

«Цього року бюджет конкурсу – 2,5 млн грн. Маємо реалізувати дев'ять проєктів-переможців.  Усі вони на різних стадіях впровадження. З першого вересня учні школи №16 відвідують оновлену їдальню. Ще в кількох освітніх закладах реалізація проєктів конкурсу на завершальному етапі. Хочу зазначити, що у нас дуже активні учні й щороку кількість охочих долучитися до конкурсу зростає»

- зазначила начальниця відділу виховання та позашкільної роботи департаменту освіти міської ради Наталія Перекрестенко.   Переглядів: 6766
Поширень: 2