У зоні найвищого “ковідного” ризику вінничани віком 60+

Захворіти на COVID-19 зараз найбільше ризикують вінничани поважного віку. 

Про це повідомила Вінницька міська рада.

Лікарі аргументують це кількома  причинами: зміни імунної системи, наявність низки хронічних захворювань та небажання вакцинуватись.

«Останнім часом спостерігається зростання захворюваності на COVID-19 у віковій групі від 60 років і старше. І саме у цій групі ми фіксуємо найбільш критичний перебіг коронавірусної хвороби. У стаціонари ковідних лікарень люди похилого віку потрапляють з середньою та важкою формами хвороби. І на це є кілька об’єктивних причин: перша – це те,  що більшість людей похилого віку не вакциновані проти коронавірусу, друга - вони мають чимало супутніх хвороб»

 - каже директор Вінницької міської клінічної лікарні №1 Костянтин Ліваковський.

Єдиний спосіб захиститися від важкого перебігу та наслідків COVID-19 - вакцинація. Директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш нагадує, що вакцинація в Україні для громадян безкоштовні, а у Вінниці є достатньо доз вакцини, аби захиститись від коронавірусу могли усі охочі. 

«У пунктах щеплень ЦПМСД Вінницької міської територіальної громади та в центрах масової вакцинації населення можна щепитись від COVID-19 трьома препаратами: «AstraZeneca», «Coronavac», «Comirnaty» (Pfizer). Усі охочі можуть  імунізуватись у  будь-який день. Я закликаю вінничан подбати про своє здоров'я та своїх близьких і щепитися від COVID-19. Тому що вакцинація дуже сильно знижує ризики захворіти. А якщо навіть і захворіли, то вакцина убезпечує людину від важкого перебігу хвороби і саме головне – летальності. І особливо це стосується літніх людей. А чим більше мешканців вакцинується – тим вищі наші шанси сформувати колективний імунітет у нашій громаді»

 - говорить Олександр Шиш.


Та лише вакцинації недостатньо, а людям «срібного віку» особливо, необхідно завжди дотримуватись елементарних правил: по можливості, менше відвідувати магазини, інші громадські місця, часто мити руки, носити маску, уникати скупчень людей.Переглядів: 2284
Поширень: 0