У півторарічної дитина з Рівненщини пітвердили випадок паралічу

Випадок паралічу зафіксували та підтвердили у 1,5-річної дитини на Рівненщині. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2). Як виявилось, батьки свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання.

Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

“Перші симптоми проявились 1 вересня, вже 3 вересня дитина потрапила в лікарню з симптомами парезу нижніх кінцівок. Система охорони здоров’я та епідеміологічного нагляду одразу спрацювала за протоколом та міжнародними стандартами: випадок зареєстрували як підозру на поліо — гострий в’ялий параліч та забезпечили необхідне обстеження та спостереження для з’ясування обставин. В області вже працює команда епідеміологів та вірусологів Національного Центру громадського здоров’я МОЗ України, обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Вони здійснюються першочергові роботи з реагування на епідзагрозу: пошук контактних осіб, збір та аналізи їхніх біоматеріалів, детальне вивчення обставин справи, тощо.”

- йдеться у повідомленні.

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Найчастіше поширюється через брудні руки, інфіковану їжу та воду. 

Симптоми: в більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання, потім з’являються ознаки, які носять різний характер, що залежить від форми вірусу. Інкубаційний період хвороби становить 2–35 діб, частіше 7–14 діб.

Рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, поліо-3) в 2021 року є недостатнім, за 8 місяців 2021 року — 53,0 %. 

В Україні є достатня кількість ефективних вакцин, які закуплені за кошти державного бюджету.
Єдиний шлях убезпечити себе та своїх дітей від наслідків цієї хвороби це вакцинація, бо спеціального лікування не існує.

Де, коли та кому варто вакцинуватися?

Вакцинувати від поліомієліту потрібно з народження малюка. Щеплення обов’язково потрібно проводити комплексно, не пропускаючи жодного для збільшення резистентності організму до хвороби.

1 доза — 2 місяць життя дитини.
2 доза — 4 місяць.
3 доза — 6 місяць.
4 доза — 18 місяць.
5 доза — 6 років.
6 доза — 14 років.

Безкоштовна вакцинація проти поліомієліту проводиться у вашого сімейного лікаря чи педіатра в державних медичних закладах, а також приватних, що уклали договори із Національною службою здоров’я України.

МОЗ України рекомендує ознайомитись з календарем профілактичних щеплень тут.Переглядів: 2548
Поширень: 0