За куріння електронних сигарет у громадських місцях - штраф

За куріння електронних сигарет, кальянів, пристроїв для нагрівання, таких як «IQOS», «glo» у громадських місцях, з червня будуть штрафувати. Їх прирівняли до звичайних сигарет.

Про це повідомляє Центр демократії та верховенства права.

«На ці зміни законодавці не могли наважитися понад 9 років і ось нарешті вони пробили тютюнове лобі. За Закон України № 1978-ІХ наприкінці 2021 року віддали голоси 317 народних депутатів, на Різдво 2022 року його підписав Президент України, а 11 січня його офіційно опубліковано у парламентському виданні «Голос України», - повідомляє організація.

Закон передбачає заборону:

- куріння електронних сигарет, пристроїв для нагрівання і кальянів у громадських приміщеннях, місцях.

- продажу будь-яких тютюнових виробів, електронних сигарет неповнолітнім до 18 років.

За порушення штраф у розмірі від 1020 грн (повторне порушення — 10200 грн), продажу ароматизованих та зі смаком сигарет, електронних сигарет.

80% українських підлітків починають курити саме з них та електронних пристроїв зі смаковими домішками, адже помилково вважають, що вони безпечніші для здоров’я. Таку думку їм роками нав’язували музиканти та телеведучі, бо мали укладені контракти з тютюновими компаніями, реклами та спонсорства електронних сигарет, пристроїв для нагрівання.

Наразі тютюнові виробники часто зловживають прогалиною у законодавстві і активно проводять різноманітні кампанії для просування «IQOS», «glo» та інших.

Відтепер органи місцевого самоврядування отримують повноваження визначати додаткові місця вільні від куріння.

Також Законом передбачено, що інформація про шкоду здоров’ю займатиме 65% упаковки сигарет та тютюну для самокруток, 30% для електронних сигарет, контейнерів, рідин для них та хітсів, стіків для пристроїв для нагрівання «IQOS», «glo».

Частина положень Закону вступають в силу з 1 червня 2022 року (заборона куріння в громадських місцях), а частина через 18 і 24 місяців з дня офіційного опублікування (медичні попередження на сигаретах розміром 65%).


Переглядів: 1805
Поширень: 0