За час війни у Вінницю вперше приїхали депутати з Польського сейму

Представники політичних сил з Європи - депутати Польського сейму Томаш Костусь та Войцех Круль вперше за час війни прибули до Вінниці. Вони познайомилися з людьми, які постраждали від війни та знайшли прихисток у Вінницькій МТГ.

На базі гуртожитку одного з професійно-технічних училищ для них провели екскурсію, аби показати, як живуть вимушені переселенці. Окрім того, поспілкувалися з людьми з Луганщини, Маріуполя, Сєверодонецька - хтось виїхав звідти цілими родинами, комусь пощастило менше.

Як розповів заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний, візит делегації з польських міст Катовіце та Ополе став для депутатів особистим, адже в себе вдома вони теж всіма силами допомагають українцям - вимушених біженців з України там найбільше.

“Польща стала першою країною, яка одразу відреагувала на вторгнення росії, а також сконцентрувала своїм прикладом допомогу з усього Європейського Союзу. До Вінниці постійно приходять вантажі з гуманітаркою з різних польських міст. В умовах війни ця підтримка надзвичайно цінна. Втім, цей приїзд можна назвати й особистим. У Войцеха Круля проживає кілька родин з України, серед них є й ті, що виїхали з Вінниці - саме у вінничанки Ольги в Польщі народилася донька Олександра”, - сказав Андрій Очеретний.

Він також додав, що вже наступного тижня від польських партнерів очікуємо на гуманітарний вантаж - лікарські засоби для потреб медичних закладів Вінниці. Обговорювали й можливості поліпшення умов проживання в гуртожитку, де зупинилися ВПО.

“Зараз наша спільна мета - залучити закордонних партнерів до поліпшення умов проживання в гуртожитку. Ми вже дійшли згоди з німецькими партнерами GIZ щодо ремонту даху та верхнього - дев’ятого поверху. Крім того, сподіваюся, з'являться нові можливості з передачі гуманітарних місій. Впевнений, що паливна криза зрушиться з місця за допомогою наших польських партнерів уже найближчим часом”, - додав він.

Як зазначив Войцех Круль, рішення приїхати у Вінницю зумовлене тим, що поляки прагнуть підтримати Україну на всіх рівнях в ці важкі часи.

“Український народ нам дуже близький. Понад три мільйони українців зараз знайшли прихисток в Польщі, ми всюди чуємо українську мову, тому вже дуже добре розуміємо її”, - сказав Войцех Круль.

Його колега, Томаш Костусь був розчулений історіями людей, які постраждали від війни і додав, що й в подальшому Польща буде підтримувати Україну всіма можливими способами.

“Допомагати Україні - це наш християнський, політичний, громадянський обов'язок. Наша офіційна делегація до гостинної Вінниці - це не єдиний крок до співпраці. Сьогодні в Україні перебуває також наш президент Анджей Дуда, він має виступити в парламенті України вперше від 24 лютого”, - сказав Томаш Костусь.Переглядів: 900
Поширень: 0