СБУ заявила про викриття російської агентури в держорганах

Служба безпеки повідомила про викриття російської агентури, до якої входили посадовці Кабміну і Торгово-промислової палати України.

Про це інформує пресслужба СБУ.

"Агентурна мережа ФСБ вела розвідувально-підривну діяльність в органах влади. Щоб знешкодити її, контррозвідка Служби безпеки провела багатоетапну спецоперацію", — йдеться у повідомленні.

У результаті у Києві правоохоронцям вдалося затримати завідувача відділу секретаріату Кабміну і керівника однієї з дирекцій Торгово-промислової палати.

"Ці посадовці передавали ворогу різну розвідінформацію: від стану обороноздатності до облаштування держкордону та персональних даних українських правоохоронців", — пояснили в СБУ.

Як зазначається, російські куратори платили їм за інформацію від 2 до 15 тисяч доларів за завдання. При цьом розмір суми залежав від рівня таємності і важливості зібраних даних.

За даними правоохоронців, урядовця завербували у 2012 році під час подорожі в Росію два кадрові співробітники ФСБ.

"З тієї поїздки чиновник повернувся, вже маючи оперативний псевдонім, мобільний телефон для зв’язку та завдання збирати таємну інформацію, яка циркулює в Кабміні. Секретні документи зловмисник або роздруковував, або фотографував і зберігав на флешці",

Для передачі файлів він домовлявся через закритий Telegram-канал про зустріч зі своїм "зв’язковим" – одним із працівників Торгово-промислової палати, якого теж завербували у Москві співробітники 5 служби ФСБ.

Слідчі СБУ повідомили обом зловмисникам про підозру у вчиненні злочину за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу. Нині вони перебувають під вартою.Переглядів: 795
Поширень: 0