Виклики та перспективи. Як живе бізнес у Вінницькій міській територіальній громаді під час війни?

На раді підприємців, що відбулася минулої п'ятниці, 17 червня, обговорили питання релокації виробництв з гарячих точок, а також проблеми, з якими зіткнулися місцеві підприємці в умовах воєнного часу. Окреслили і шляхи вирішення питань різного характеру.

За словами директора департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Максима Мартьянова, великих труднощів завдали проблеми з логістикою. Він зазначив, що призупинення експорту та імпорту спричинило часткове призупинення вантажів у зв'язку з підвищенням ризику їх безпечного проходження по території України. Окрім того, бізнесменам доводиться працювати в умовах скорочення попиту на товари та послуги, відтоком кадрів, обмеженістю валютного ринку України та дефіцитом товарів на окремих ринках.

Втім, діють і фінансові інструменти підтримки малого та середнього бізнесу з боку Вінницької міської ради. Окрім часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб'єктам МСП, роботодавцям також частково компенсують витрати на ЄСВ за новостворені робочі місця за рахунок коштів бюджету ВМТГ, додає Максим Мартьянов.

“Одним із головних акцентів є підтримка суб'єктів господарювання у аграрній сфері від Вінницької міської ради. Зокрема, йдеться про підтримку малого фермера шляхом залучення кредитних коштів (позики) від МКП “Вінницький Фонд Муніципальних інвестицій”, а також сприяння у залученні кредитних коштів сільгоспвиробникам у банківських установах за державними програмами їх кредитування для забезпечення посівної кампанії, - пояснює Максим Мартьянов. - Ми також співпрацюємо з фондом підтримки фермерських господарств щодо фінансової підтримки для провадження виробничої діяльності на поворотній основі, та з фірмою Bayer задля забезпечення малого фермера на благодійній основі посівним матеріалом кукурудзи”.

Тим часом на долю українських підприємств, які працюють у зонах активних бойових дій випало чимало випробувань. Їх керівники були вимушені прийняти складне рішення, аби вберегти бізнес - релокацію в більш безпечні регіони. Таким чином Вінниця прихистила 27 підприємств.

“Департамент економіки та інвестицій сприяє підприємствам, які переміщують свій бізнес у Вінницьку МТГ. Зокрема, вже опрацьовано понад 100 запитів від бізнесу. Створена також база даних об'єктів нерухомості та земельних ділянок, яка включає 82 виробничо-складських об'єктів та офісних приміщень, загальною площею понад 100 тис. м2. А також 8 вільних земельних ділянок, загальною площею 4 га”, - зазначає Максим Мартьянов.

27 підприємств релокувалися до Вінницької МТГ з Маріуполя, Харкова, Києва, Мелітополя, Херсона, Дніпра, Донеччини та Луганщини. Наразі п’ять заявок від підприємств з інших міст в роботі - триває перереєстрація, підбір виробничих площ, переміщення обладнання тощо.

“Спеціалізація переміщених підприємств доволі широка. Релокований бізнес займається машинобудуванням, виробництвом холодильного та вентиляційного обладнання, логістикою та вантажними перевезеннями, трикотажною промисловістю та оптовою торгівлею елементами кріплення. Окрім того, перемістилися до нас виробники медичного і косметичного устаткування, парасольок, шатрів, тентів і павільйонів, сільгоспзапчастин та залізобетонних конструкцій”, - розповідає Максим Мартьянов.Переглядів: 1468
Поширень: 0