З 1 вересня очне навчання на Вінниччині розпочнуть лише заклади освіти з безпечними укриттями

1 вересня очне навчання у закладах освіти Вінницької області розпочнуть тільки ті заклади, де є безпечні укриття.

Про це повідомила перший заступник начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна.

«Разом з територіальними громадами Вінниччини опрацьовуємо механізми, за якими 1 вересня розпочнеться офлайн-навчання. Звичайно, все залежить від безпекової ситуації в країні. Завдяки ЗСУ ми сподіваємось, що 1 вересня діти підуть у школи. Місцева влада має пропрацювати весь організаційний процес і очної, і змішаної форми навчання. Але основне завдання - зробити все необхідне для того щоб заклад освіти почав працювати саме в офлайн режимі та став місцем безпеки», - повідомила Наталя Заболотна.

За її словами, на сьогодні далеко не у всіх закладів освіти є безпечні укриття, тим більше, бомбосховища.

«Тому, на рівні громад, будуть створюватися тимчасово чи постійно діючі комісії, які мають оглянути приміщення та встановити можливість їх використання для укриття населення як споруд подвійного призначення чи найпростіших укриттів. Якщо укриття закладу не дозволяє одночасно вмістити всіх працівників та здобувачів освіти, потрібно опрацьовувати можливість позмінного навчання. В разі відсутності укриття - керівник закладу може вжити заходів щодо створення та облаштування на території найпростіших укриттів фортифікаційних споруд або визначити можливість використання для укриття об'єктів фонду захисних споруд інших суб'єктів господарювання», - написала перший заступник Начальника Вінницької ОВА.

Також, Наталя Заболотна повідомила, що понад 21 тис. учнів перебуває за кордоном. Тому, влада повинна зробити все необхідне, щоб вони повернулися.

«Ворог саме того і добивається, щоб наші діти та молодь залишилися за кордоном. Розумію, що усе це не так просто, але ми маємо забезпечити максимально безпечний освітній процес. Навіть за таких умов!», - написала вона.Переглядів: 2410
Поширень: 4