На полях Вінниччини очікують щонайменше на 20% нижчий валовий збір колосових, ніж торік

На 18-20% менше минулорічного показника очікують отримати валовий збір колосових на полях Вінниччини. Пов’язане це із дефіцитом вологи в ґрунті.

Про це пише «Голос України».

«Зниження врожайності пояснюється дефіцитом вологи в ґрунті. Її низький рівень особливо позначається на розвитку озимих на нинішньому етапі»», – каже Олег Сідоров, директор департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОВА.

Утім, це тільки прогноз, наголошує Сідоров. Скільки зберемо зерна, побачимо вже незабаром.

За його словами, жнива в регіоні розпочнуться наприкінці першої – на початку другої декади липня. Торік ранніх зернових намолотили понад 2,2 мільйона тонн за середньої врожайності 53,2 ц/га, уточнив керівник департаменту.

Нині площі озимих приблизно такі самі, як у 2021-му. Однак урожайність очікується менша, відповідно скоротиться і валовий збір.

В Інституті кормів і сільського господарства Поділля НААНУ уточнили ситуацію з ранніми зерновими: приблизно третина площ цих культур перебуває у незадовільному стані. Причина стримування розвитку рослин – недостатня кількість вологи, її дефіцит відчувався на всіх етапах: під час посівної минулої осені, взимку і нині.Переглядів: 1664
Поширень: 0