За вінницькі землі сплачено майже на 77 млн грн більше, ніж торік

Від землекористувачів Вінниччини впродовж січня-вересня 2018 року надійшло понад 642 млн грн плати за землю, що на 57,5 млн грн більше планового показника. Із загальної суми податку левова частка, а це майже 494 млн грн, сплачена юридичними особами.

Проти аналогічного періоду минулого року, надходження збільшилися майже на 77 млн грн. При цьому громадянами сплачено майже на 20%  більше, ніж у 2017 році, тоді як юридичні особи перевищили торішній показник лише на 12%. Натомість у грошовому еквіваленті перевищення складають: юридичні особи - майже 53 млн грн, фізичні особи - майже 24 млн грн. 

Нагадаємо, що плата за землю – обов‘язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Кошти від плати за землю, що надходять на спеціальні бюджетні рахунки місцевих бюджетів, використовуються виключно для цілей, пов‘язаних із земельними питаннями, зокрема фінансування заходів щодо раціонального використання та охорони земель; ведення державного земельного кадастру, землеустрою, моніторингу земель;  створення земельного інноваційного фонду; економічного стимулювання власників землі і землекористувачів за поліпшення якості земель, підвищення родючості ґрунтів і продуктивності земель лісового фонду та ін.Переглядів: 1567
Поширень: 0