Вінницькі волонтери закликають долучитися до збору допомоги для звільненої Балаклії.

В рамках проєкту “Разом!” вінницькі волонтери формують допомогу для третьої поїздки до деокупованої Балаклії, заплановану на другу половину січня.

Балаклія стала "містом-другом" для Вінниці із жовтня минулого року. За словами координаторки проєкту “Вінниця-Балаклія” Олени Cтеценко з жовтня минулого року громаді Балаклії вдалося передати близько 140 кубів допомоги: це і одяг, і взуття, велосипеди, дитячі коляски, книги, музичні інструменти та інше.

Гуманітарну допомогу для балаклійців збирають у:

  • волонтерському центрі “Шахіна” (проспект Коцюбинського, 43-б),

  • центрі реабілітації “Гармонія” ім. Р. Панасюк (вулиця Винниченка, 5),

  • артпросторі “ПІЧ” (вулиця Сковороди, 25).

“Ми продовжуємо збір книг для балаклійців, дитячих іграшок канцтоварів і транспорту дитячого. Теплі речі збираємо на села, буквально пару кубів”, – говорить координаторка проєкту “Вінниця-Балаклія”, співзасновниця волонтерського центру “Шахіна” Олена Cтеценко.

Крім того, вінницькі волонтери починають формувати дитячі коробочки, куди можна ставити іграшки, канцтовари, солодощі та інше. Ініціативну назвали “Від дитини до дитини”.

“Ми хочемо порадувати кожну дитину маленьким подарунком і смаколиками. Тож розпочинаємо акцію зі збору індивідуальних боксів від дитини до дитини. Маленькі вінничани складають в коробку з-під взуття (чи будь-яку іншу) солодощі, іграшки, канцелярію (розмальовки, альбоми, олівці, фломастери тощо) та листа з побажаннями для маленьких балаклійців. Так ми можемо поділитися частинкою тепла з деокупованою Балаклією та подарувати дітям свято”, – додає Олена Стеценко.

Позаяк проєкт “Разом!” має на меті не лише допомогти гуманітарно жителям звільненого міста, а й зблизити нас культурно – в середині січня вінничани планують влаштувати в Балаклії концерт, на якому зіграють вінницькі музиканти; провести урок української мови, майстер-класи для дітей; а також показати виставу “Про мрію, яку не можна зраджувати”.

Від жовтня 2022 року Вінниця стала другом для Балаклії в рамках проєкту “Разом!”, який заснував “Культурний десант” на чолі зі співаком Колею Сергою.

11 листопада, в рамках роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу вінницькі волонтери з організацій “Шахіна”, “Гармонія”, “Піч”, “Подільська громада” та директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук доправили до Балаклії перший гуманітарний вантаж.

25 листопада Вінницька міська рада передала субвенцію з бюджету ВМТГ Балаклійській міській територіальній громаді в сумі 10 млн грн.

9 грудня заступник міського голови Микола Форманюк разом із депутатом Володимиром Малініним поїхали до деокупованої Балаклії з черговим гуманітарним вантажем та поспілкувались з представниками балаклійської влади про їхні нагальні потреби та подальшу співпрацю громад.

19 грудня, з Вінниці до деокупованої частини Харківщини відправили другий гуманітарний вантаж, який місцеві волонтери формували впродовж останнього місяця.

28 грудня депутати Вінницької міської ради Володимир Онофрійчук та Олександр Мельник доправили до звільненої Балаклії черговий гуманітарний вантаж та поспілкувалися з представниками місцевої влади про їхні нагальні потреби.Переглядів: 1217
Поширень: 0