Вакцини проти грипу – вже в аптеках Вінниччини

Про це під час щотижневої оперативної наради під керівництвом голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія повідомила директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович.

Посадовець зазначила, що у цьому сезоні прогнозується переважна циркуляція вірусів грипу типу А (Мічиган, Сінгапур) та типу В (Колорадо). Також очікується ще один вірус типу В.

«На сьогодні летальних випадків по всій Україні не зареєстровано, і жоден вірус грипу лабораторно не підтверджений. Натомість йде велика захворюваність вірусними інфекціями і парагрипом. Сезон грипу наступить в кінці листопада – на початку грудня», - зауважила Людмила Грабович.

Вакцини проти грипу – вже в аптеках Вінниччини

Вона також відзначила, що в аптеках регіону вже є два типи вакцин: французька чотирикомпонентна, яку можна використовувати дорослим та дітям від 3 років, а також трикомпонентна південнокорейська вакцина, яку можна використовувати дітям від 6 місяців.

«Для специфічної профілактики в області відібрано 14 тисяч 250 осіб. Зараз щеплено 227 осіб, в тому числі 40 дітей, - повідомила директор Департаменту. - На сьогодні по медичних закладах області є 1700 упаковок «Таміфлю», 5 700 упаковок противірусних, майже 69 тисяч антибіотиків різних типів, близько 400 тисяч засобів індивідуального захисту».

Крім того, за словами керівника відомства, в наявності є 1400 швидких тестів для діагностики грипу та закуплено 846 доз вакцин для дітей – вихованців дитячих будинків.

«Загалом до сезону захворювань ми готові», - підсумувала Людмила Грабович.Переглядів: 2851
Поширень: 0