Вінничани за півціни вже можуть вакцинуватись від грипу

Щоб вберегтися від грипу, вінничани вже можуть за півціни вакцинуватись від різних штамів грипу, які будуть поширюватись цієї зими. Центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) забезпечені експрес-тестами, з допомогою яких можна визначати, чи є в організмі вірус і якої групи. Ці заходи передбачені у програмі міської ради «Стоп грип», яка вже третій рік поспіль діє у Вінниці.  

Цього епідемічного сезону прогнозують такі штами вірусів грипу як A/Michigan/45/2015 (H1N1)pdm09, A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2),  B/Colorado/06/2017. Для вакцинації пропонують два види вакцин «Ваксігрип»  та  «ДжіСі Флю». В рамках міської програми «Стоп грип» вакцину можна придбати за півціни. 

Програма «Стоп грип» спрямована на зниження динаміки поширення вірусу серед вінничан та подолання його наслідків. Вона передбачає безкоштовну вакцинацію дітей з інвалідністю та позбавлених батьківського піклування. Всі інші вінничани можуть придбати її за 50% знижкою. 

Люди, які відчувають у себе ознаки хвороби, зможуть пройти експрес-тести у лікувально-профілактичних закладах міста та за 15 хвилин з’ясувати, чи дійсно у них грип, чи звичайна застуда. Правильно встановлений діагноз допоможе більш якісно підібрати ліки та успішно справитись із хворобою. 

«Усі, хто хоче вакцинуватися, мають звернутися до Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Перед вакцинацією лікар здійснює огляд пацієнта і визначає, чи немає протипоказань для цієї процедури. Далі буде виписаний рецепт, з яким пацієнт йде до найближчого аптечного пункту і сплачує вказану вартість. З чеком повертається до лікаря і робить щеплення», - розповів директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

Вінничани за півціни вже можуть вакцинуватись від грипу

Олександр Шиш зазначив, що минулого епідемічного сезону саме у Вінниці найбільше вакцинувалося людей серед інших міст України. Жодного летального випадку від цієї хвороби виявлено не було. Вакцинуватися від грипу можна у Центрах первинної медико-санітарної допомоги де розгорнуто 9 пунктів щеплення.

Як зазначила доктор медичних наук, завідувач кафедри інфекційних хвороб ВНМУ ім. М.І.Пирогова, радник міського голови Лариса Мороз з усіх інфекційних захворювань грип має найбільшу кількість летальних випадків: «У нас мало людей по країні вакцинуються і до 2013 року у нас не було програм по закупівлі вакцин для профілактики грипу. Грип завжди розпочинається гостро і має короткий інкубаційний період. Кожний третій, хто контактує із хворим, може захворіти», - каже Лариса Мороз

Вінничани за півціни вже можуть вакцинуватись від грипу

Завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб ВНМУ, професор Ірина Незгода зазначила, що перші спалахи грипу очікуються уже в грудні. Тому вакцинуватися потрібно уже зараз, аби не захворіти. Ускладнень від вакцин під час попередніх епідсезонів медики не зафіксували. 

«На сьогоднішній день звернулося за медичною допомогою у зв’язку з вірусними захворюваннями понад 7000 людей, із них 5000 – це діти. Наразі епідемічний поріг не перевищено. Висока температура, кволість, закладеність носа і навіть може бути блювота - це ознаки грипу. Варто пам’ятати, що це захворювання має серйозні укладення, тому варто відразу звертатися до лікаря. На сьогоднішній день наш лабораторний центр не підтвердив жодного випадку вірусу грипу», - каже завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб ВНМУ, професор Ірина Незгода.

Вінничани за півціни вже можуть вакцинуватись від грипу

Професор, радник міського голови Юрій Мостовий зазначив, що Вінниця перше місто де запроваджено програму «Стоп грип».  

«Завдячуючи програмі «Стоп грип» у лікаря є всі можливості провести швидкий тест на наявність або відсутність грипу. Наслідки грипу жахливі. У місті Вінниці у новому реанімаційному відділені є змога завдячуючи обладнанню, допомагати пацієнтам, у яких виявили грипозну пневмонію. Не варто займатися самолікуванням, при перших ознаках хвороби варто звертатися до лікаря», - зазначив радник міського голови професор Юрій Мостовий.

Вінничани за півціни вже можуть вакцинуватись від грипу

Як зазначив директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш, лікарі пройшли навчання по діагностиці та лікуванню грипу. Медичні заклади забезпечені необхідними препаратами. Медики наголошують, що кожен сам відповідальний за своє здоров’я і не рекомендують займатися самолікування. Переглядів: 4166
Поширень: 2