Щороку все більше вінницьких шкіл та садочків стають доступними для дітей з особливими освітніми потребами

У місті продовжуються роботи з облаштування пандусів у загальноосвітніх школах та садочках. На дитячих майданчиках з’являється все більше елементів, які адаптовані для дітей з інвалідністю. Більше двох тисяч дітей з особливими освітніми потребами навчається у дошкільних навчальних закладах та 68 – у школах. Про це йшлося сьогодні під час засідання виконкому міської ради.

У Вінниці пріоритетним залишається питання забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами. 2457 дітей таких хлопчиків та дівчаток виховуються в 19 інклюзивних групах у 17 закладах дошкільної освіти, в яких, для забезпечення якісного освітнього процесу та успішної соціалізації дітей, введено 19 ставок асистента вихователя.  Спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів з дошкільним відділенням для дітей з порушеннями психічного розвитку забезпечує навчально-виховний процес та соціальну адаптацію для 185 дітей.

У 2018-2019 навчальному році у 22-х закладах загальної середньої освіти 68 дітей з особливими освітніми потребами навчаються за інклюзивною формою в 60-ти класах та 5 дітей – у спеціальному класі для дітей з вадами зору. В інклюзивні класи введено 31 посаду асистента вчителя. 

В закладах загальної середньої освіти розроблено індивідуальні програми розвитку для кожної дитини з особливими освітніми потребами, яка навчається за інклюзивною формою. В даній програмі передбачені для дітей корекційно-розвиткові заняття, які фінансуються за кошти державної субвенції.

«У 2018 році створено комунальну установу «Інклюзивний ресурсний Центр № 1 Вінницької міської ради». Він має на меті поширення принципів інклюзивної освіти, забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиваючих послуг, інформаційно-консультаційний супровід педагогів та сімей, що виховують дітей з особливостями в розвитку», – каже директор департаменту освіти Оксана Яценко.

Щороку все більше вінницьких шкіл та садочків стають доступними для дітей з особливими освітніми потребами

Також Оксана Яценко розповіла, що у закладах освіти міста триває створення належних умов для безперешкодного доступу дітей з інвалідністю до будівель і приміщень закладів усіх типів. Пандусами облаштовані 18 закладів загальної середньої освіти, 14 закладів дошкільної освіти та 1 позашкільний заклад (Палац дітей та юнацтва). Нові заклади дошкільної освіти будуються за кошти інвесторів із врахуванням архітектурної доступності для дітей з особливими освітніми потребами. У 2018 році під час реконструкції побудовано пандуси в ЗШ №№ 5, 33.

В цьому році на багатофункціональному спортивному майданчику по вул. Брацлавській, 98 (на території КЗ «ЗОШ І-ІІІ ступенів №9 ВМР») було влаштоване обладнання для дітей з інвалідністю (інформаційний стенд з азбукою жестів, бруси-турнік). Також на дитячому та спортивному майданчиках на розі вул. Руданського - М. Гавриш було влаштовані елементи для дітей з інвалідністю: інформаційний стенд з азбукою жестів, стійка для гри в стріт-бол, штанга-лайт, гойдалка подвійна з сидінням). Роботи по влаштуванню інклюзивних елементів обладнання на дитячих та спортивних майданчиках продовжуються.Переглядів: 2202
Поширень: 0