У Вінницькій області немає дефіциту вакцини проти кору

Про це сьогодні, 1 листопада, зазначив заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк під час Всеукраїнської селекторної наради з обговорення актуальних питань протидії спалаху кору, що наразі реєструється в Україні. На нараді йшлося, зокрема, про вжиття адекватних ситуації заходів для забезпечення належного рівня охоплення профілактичними щепленнями проти кору.

«У Вінницькій області вакцини достатньо, дефіциту немає. Триває процес імунізації. В області налагоджено необхідний медійний супровід цього процесу. Якщо озвучувати статистику, то 70% дітей, які підлягають вакцинації, її отримали. Ті 700, осіб з числа дорослого населення, які контактували з хворими, теж пройшли імунізацію. Медіа-кампанія в ЗМІ області щодо важливості одержання всіх необхідних щеплень триває», –повідомив Ігор Івасюк.

У Вінницькій області немає дефіциту вакцини проти кору

Посадовець також зауважив, що в тих районах і містах, де зареєстровані випадки захворюваності на кір, Департаментом охорони здоров’я ОДА спільно з Департаментом освіти і науки ОДА проведено колегії райдержадміністрацій з обговорення цих питань, розроблено план заходів, які необхідно вжити, в тому числі проведення роз’яснювальної роботи з населенням, в навчальних закладах та місцях перебування значного скупчення людей.

Ігор Івасюк запевнив, що дане питання знаходиться під постійним контролем  обласної  державної адміністрації. Він також висловив переконання, що найближчі статистичні показники продемонструють значне покращення ситуації.

У свою чергу, доповідаючи перед представниками МОЗ, Людмила Грабович зазначила, що в трьох районах, де зафіксовано спалах кору, –  Шаргородському, Тиврівському та Вінницькому, департаментом охорони здоров’я ведеться перевірка медичної документації – амбулаторних карт та щеплювальних форм.

У Вінницькій області немає дефіциту вакцини проти кору

«У випадку наявності одноразової імунізації проти кору в дитини чи підлітка, виникають підозри на фіктивність такої довідки. Як не прикро це констатувати, але це означає, що вона була лише формально потрібна для оформлення до дитячого садка чи школи, – зауважила Людмила Грабович, –Коли ми промоніторили ситуацію, то зрозуміли, що сьогодні найбільша захворюваність на кір не серед маленьких дітей, а саме серед повнолітніх. Чимало породіль у свій час не були вакциновані, адже наприкінці  90-х  і початку 2000-х років тривала активна антищеплювальна кампанія в засобах масової інформації. На сьогодні в області зафіксовано два випадки народження дітей вже з коревою висипкою. Летальних випадків, на щастя, немає».

Людмила Грабович також повідомила, що в  області триває співпраця з навчальними закладами та епідеміологами, а також здійснюється щоденний моніторинг ситуації.Переглядів: 2761
Поширень: 0