Фіскальна служба планує до 2020 року запровадити електронний аудит

Наразі до запровадження у повному обсязі електронного аудиту, ДФС налаштовує територіальні підрозділи аудиту на уникнення необґрунтованих перевірок, зменшення тиску на бізнес та стимулювання розвитку підприємництва шляхом застосування прозорої ризикоорієнтованої системи контролю.

Тож підсумовуючи роботу 9-ти місяців звітного року в управлінні аудиту ГУ ДФС у Вінницькій області зауважують, що система ризиків постійно вдосконалюється, а ризики – переглядаються. Тому, приділяючи увагу саме  плановому контролю, продовжується курс на зниження тиску на бізнес. Так, з початку  поточного року порівняно з минулим кількість позапланових перевірок зменшалась на 21 відсоток. Разом із тим, завдяки, зокрема, уточненню ризиків несплати податків, донараховані та пред’явлені до сплати за наслідками планових, позапланових та фактичних перевірок суми, збільшилися більш ніж удвічі – з 42,1 млн грн за січень-вересень 2017 року до 84,7 млн грн за січень-вересень поточного року. Загальний рівень узгодження донарахованих сум складає 67,8 відс.

Окрім того, за результатами перевірок збиткових підприємств зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 54,3 млн грн, чим упереджено несплату податку на прибуток в наступних податкових періодах на 9,8  млн. грн. Також на 2,7 млн  грн зменшено залишки від’ємного значення з ПДВ, які включаються до податкового кредиту наступних податкових періодів.

Загалом за результатами контрольно-перевірочної роботи підрозділу аудиту ДФС Вінниччини до Зведеного бюджету протягом січня-вересня 2018 року надійшло 43,1 млн грн, що на 12,6 млн грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Додамо, що порядок формування планів-графіків проведення документальних планових перевірок платників податків та критерії ризиків від провадження діяльності суб’єктів господарювання, є відкритою інформацією. А річні плани-графіки документальних планових перевірок оприлюднюються на офіційному веб-порталі ДФС. Також сьогодні платники мають можливість самостійно оцінювати ризиковість ведення власної діяльності та ймовірність потрапляння до заходів планового аудиту.Переглядів: 2362
Поширень: 0