Землевпорядники ОТГ Вінниччини вчились  управляти ресурсами за допомогою Digital

Питання просторового розвитку все частіше цікавлять  громади Вінниччини, адже нещодавно  Урядом було прийнято рішення про передачу земель сільськогосподарського призначення у комунальну власність ОТГ.  На думку представників  виконавчих органів влади та експертів,  без  використання інноваційних інструментів  у сфері землеустрою  ефективний розвиток громад неможливий. Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування запросив керівників ОМС ОТГ Вінниччини відвідати тренінг з  новацій у просторовому розвитку. Захід пройшов за підтримки Програми «U-LEAD  з Європою» та Мінрегіону.

Експертну участь у тренінгу взяли Олександр Гнітецький – радник з просторового розвитку Житомирського ЦРМС, Юрій Войціцький – радник з регіонального розвитку Вінницького ЦРМС, Богдан Логвінчук -  інженер-землевпорядник  ДП « Житомирський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»,  Дмитро Золотар та Василь Долинний   –  науковці, фахівці  ТОВ «Аналітика».

Землевпорядники ОТГ Вінниччини вчились  управляти ресурсами за допомогою Digital

Головні питання, що висвітлювались для представників ОТГ під час тренінгу, стосувались нових програмних продуктів, що спрощують та уніфікують землекористування, інвентарізацію і проектування територій.

«Сьогодні громадам потрібно навчитись ефективно управляти земельними ресурсами, вони отримали нові повноваження, які раніше не виконували.  Ряд громад вже отримали землі у користування, але тільки 20-30% змогли провести інвентаризацію, підготувати пакети документів та провести земельні аукціони. Завдяки  передачі земель,  території ОТГ можуть збільшитися до 30%, але , як показує практика,  громади не знають  де точно знаходяться межі їх території, немає якісного обліку. В ОТГ, що наближені до  міст обласного значення, де земля більш дорога – робота ведеться,  там  же  проводяться  і аукціони, а от сільські громади –  поки неефективні в даному напрямку. Для цього потрібно навчити  фахівців землеустрою новим  технологіям  ведення землевпорядних робіт. От візьмем топозйомку, замовлення  цього виду робіт може коштувати до 1000грн і потрібно чекати місяці, а за допомогою нових програмних продуктів це можна робити на місці, швидко і  відповідно до всіх встановлених стандартів», - зазначив Олександр Гнітецький, радник  Житомирського ЦРМС з питань просторового розвитку.

Землевпорядники ОТГ Вінниччини вчились  управляти ресурсами за допомогою Digital

«Ми розробили  програмний продукт з  цифрової картографії та землеустрою Digital, що дає можливість на низовому рівні проводити просторовий аналіз, систематизувати дані, формувати звітність з інвентаризації земель.  За допомогою  Digital,  проводяться  роботи з адресними реєстрами, обліковуються  площі території громади, а також ведеться  уніфікація  місцевих податків і зборів. Ми пропонуємо для використання ОТГ програмний продукт, що сумісний з іншими системами, реєстрами. Ліцензія коштує до 4000 грн, але  якщо  в користуванні  п’ять ключів  – сума зменшується вдвічі. Програмний продукт за невеликі кошти  допомагатиме ОТГ досягати стандартів у  сфері землеустрою, а також  акумулювати фінанси всередині громади», - пояснив Василь Долинний, кандидат технічних наук,  інженер з просторового  аналізу та моделювання ТОВ «Аналітика».

Протягом тренінгу  землевпорядники громад Вінниччини ознаймились із можливостями програмного забепечення робіт по землеустрою, а також виконали практичні кейси використання  Digital   в управлінні  земельними ресурсами ОТГ.Переглядів: 2472
Поширень: 0