Здоров'я на першому місці: інсульт та перспективи покращення лікування

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) України, спільно з Національною службою здоров'я України (НСЗУ), провело ряд нарад з керівниками лікарень та департаментів охорони здоров'я обласних адміністрацій щодо результатів моніторингу якості, кількості та структури медичних послуг, наданих пацієнтам з гострим мозковим інсультом. З метою поліпшення ситуації, МОЗ має намір звернутися до голів обласних та міських рад із проханням про відставку певних керівників комунальних лікарень та служб екстреної допомоги, які обіймають свої посади.

На даний момент в Україні існує 229 медичних закладів, які мають угоди з НСЗУ для надання медичної допомоги пацієнтам з гострим мозковим інсультом. У цьому році НСЗУ виділяє певну суму коштів на лікування хворих з інсультом, яка залежить від обсягу медичної допомоги, наданої конкретному пацієнту, і становить від 15 до 131 тисяч гривень.

«Цих коштів достатньо для закупівлі тромболітичних лікарських засобів, своєчасного здійснення діагностичних заходів та ендоваскулярного втручання. Саме вчасне застосування тромболітичної терапії дозволяє мінімізувати наслідки інсульту для пацієнта і є критично важливим процесом під час лікування. Однак, за даними НСЗУ, відсоток проведення тромболітичної терапії по всій Україні складає близько 8%», – сказано у повідомленні.

МОЗ вважає, що низькі показники в якості лікування пацієнтів з гострим мозковим інсультом спричинені неефективними закупівлями лікарських препаратів лікарняними адміністраціями та недостатньою якістю медичного обслуговування, яке надається медичним персоналом. Також, через відсутність необхідних запасів тромболітичних лікарських засобів у лікарнях, пацієнти змушені самостійно знаходити ці препарати або використовувати менш ефективні аналоги.

«Ми детально проаналізували ситуацію і бачимо, що по деяких керівниках є питання. Щодо них будуть відповідні звернення до обласної ради про необхідність звільнення з посади», — повідомив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

Міністр також наголосив на необхідності правильного транспортування пацієнта до медичного закладу, що законтрактований НСЗУ на «інсультний пакет». Ситуація, коли пацієнта залишають у лікарні, в якій відсутні необхідні лікарські засоби або високотехнологічне обладнання для діагностики та лікування, є неприпустимою.

Окрема увага – своєчасній діагностиці гострого мозкового інсульту та подальшої реабілітації. Якщо ще три роки тому комп’ютерний томограф був рідкістю, то зараз МОЗ вдалося закупити і поставити до медзакладів понад 200 одиниць цього обладнання. У комплексному наданні послуг пацієнту має відбуватись така послідовність дій: госпіталізація за маршрутом у спроможний заклад, проведення діагностики, тромболітична терапія або ендоваскулярні втручання та реабілітація. Лише за виконання повного циклу, пацієнт може отримати найкращі прогнози на лікування, а лікарня — відповідне фінансування наданих послуг.

Джерело: https://zaxid.net/moz_initsiyuye_zvilnennya_nizki_kerivnikiv_likaren_cherez_neefektivne_vikoristannya_groshey_n1570505Переглядів: 598
Поширень: 0