Лише переговорами по рації Буданов змусив 19 росіян просто здатись: воїн спецпідрозділу розповів деталі служби

Головне управління розвідки МО України розповіли історію воїна підрозділу спецпризначення "Артан" з псевдонімом "Лютий".

До російського вторгнення, Олександр був власником автосервісу разом із своїм братом. 24 лютого 2022 року, він евакуював свою сім'ю з Києва, а наступного дня повернувся до столиці і приєднався до Сил Територіальної оборони. Пізніше він перейшов до військового підрозділу "Артан". В межах Головного управління розвідки МО України, Олександр зараз відповідає за розвиток та командування групою ПЗРК. Раніше він був штурмовиком.

«Це все виключно добровольці. І це дуже різні люди: є майстер велоремонту, є чоловік, який тримає своє господарство, є ті, хто працював сантехніком чи був офісним працівником. Зараз після проходження підготовки і курсів вони більш ніж готові», – розказав Олександр про «Артан».

Під час великої війни "Лютий" приймав участь у численних важливих операціях. Однією з таких операцій було десантування в окупованому місті Енергодар у 2022 році.

«Ми постійно – майже кожні два дні – влаштовували такі собі набіги Дніпром, щоби спровокувати росіян укріплювати саме ту ділянку. Це послужило на користь Херсонському напрямку», – пояснив Лютий.

Під час битви за Бахмут воїни з підрозділу "Артан" зіткнулися з бойовим спецпідрозділом воєнної розвідки росії "ґру".

«Вогневий контакт у нас був на відстані 5-10 метрів. Грубо кажучи, вони від нас сиділи через паркан. Це був найближчий контакт з ворогом у моєму досвіді. Наша арта нас всіляко підтримувала, але у противника була кількісна перевага, міни просто сипались градом одна за іншою», – пригадав  Олександр.

За його словами, бійці російського спецпідрозділу "ґру" проявили більшу професійну ефективність на полі бою порівняно з досвідченими бійцями підрозділу "вагнер". Під час боїв за Бахмут, "Лютий" отримав серйозну контузію. Після проходження лікування, реабілітації та навчання в Іспанії, розвідник повернувся до виконання бойових та спеціальних завдань.

«Під час одного із завдань штурмова група противника намагалася без вогневого ураження просто покинути зону дії, бо зрозуміла, що чинити опір вже не здатна. Тоді якраз з нами був присутній Кирило Олексійович [Буданов]», – розповів Олександр. «Лише одними переговорами по рації він змусив 19 росіян просто здатись у полон. Це неймовірна сила духу. Усі тоді відчули такий моральний підйом, коли почули голос нашого начальника. Адже більшість тоді не здогадувалась, що разом з нами, у нашому секторі, знаходиться начальник ГУР»

"Лютий" також брав участь в операції під назвою "Вишки Бойка", де він прикривав своїх товаришів з підрозділу від можливих ворожих авіаційних атак за допомогою ПЗРК. Він стріляв як з катера, так і з бурових платформ. 

«Тоді ми попередньо збили два Су-30, хоча це ще не підтверджена інформація», – сказав Олександр.

"Лютий" впевнений, що Україна поступово наближається до перемоги над російським агресором, оскільки наша армія значно швидше розвивається.

«Завершення війни не за горами», –  переконаний розвідник-спецпризначенець, який найбільше мріє повернутись до своєї  сім’ї.Переглядів: 563
Поширень: 0