Володимир Гройсман спілкувався із вінницькими сімейними лікарями про реформування первинної ланки медицини

Сьогодні, 16 листопада, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відвідав Вінницю з робочою поїздкою. Першим об’єктом, в якому побував Глава Уряду, став Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 (вул. Зерова,13). В амбулаторії Володимир Гройсман говорив з лікарями про реформування первинної ланки.

В цьому році Уряд Гройсмана запровадив нову систему фінансування лікарів первинної ланки медицини, в основі якої лежала ідея «гроші «ходять» за пацієнтом».  Нагадаємо, що офіційно кампанія з підписання декларацій із сімейними лікарями розпочалась 2 квітня цього року. У червні Центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) уклали угоди з Національною службою здоров’я. В результаті цього вони отримують фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», а лікарі почали отримувати збільшені у 2-3 рази зарплати.

Володимир Гройсман спілкувався із вінницькими сімейними лікарями про реформування первинної ланки медицини

«Сьогодні у Вінниці, а завтра у Києві я буду проводити нараду по медичній реформі, яку дехто критикує, але я вважаю, що вона дієва, і не можна було залишати ситуацію такою, якою вона була. Нашим головним  завданням було змінити систему. Впровадження законів потребують дуже серйозних титанічних змін, в тому числі і традиційного медичного середовища. Але я думаю, що на базі вашого закладу вже сьогодні можна побачити, що зміна системи фінансування приводить до збільшення мотивації лікарів, і це тільки початок. Я думаю, що це правильний шлях, хоча він і не є безпроблемним. Я радий сьогодні почути, що зарплата у лікарів зросла у рази. Я не вважаю, що це максимум по заробітній платі, але це дуже гарний крок до повернення престижності професії лікаря», – сказав Володимир Гройсман під час спілкування з сімейними лікарями ЦПМСД №1.

Володимир Гройсман спілкувався із вінницькими сімейними лікарями про реформування первинної ланки медицини

За сім місяців цього року 263 556  вінничан уклали декларації із сімейними лікарями. Це найкращий показник  серед інших міст України. В результаті такої активності вінницькі лікарі почали отримувати більшу заробітну плату, а пацієнти змогли обрати того лікаря, якому довіряють, незалежно від закладу, в якому він працює 

Фото з сайту Урядовий порталПереглядів: 2527
Поширень: 1