Відбулось фахове обговорення соціального блоку Концепції інтегрованого розвитку м.Вінниці до 2030 року

​Візію “Комфортне, культурне та соціально відповідальне місто”, яка є одним з елементів проекту Концепції інтегрованого розвитку м.Вінниці до 2030 року,  20 листопада 2018 року, обговорили фахівці в галузях освіти, культури, соціального захисту, охорони здоров'я та фізичної культури. 

Під час зустрічі заступник Вінницького міського голови Галина Якубович розповіла про основні засади Концепції інтегрованого розвитку м.Вінниці до 2030 року, а керівники профільних департаментів зупинились на проектах, які передбачені для виконання протягом наступних 10 років.  

В рамках візії “Комфортне, культурне та соціально відповідальне місто” передбачаються заходи, які сприятимуть, щоб у 2030 році кожен житель та жителька  міста, незалежно від віку, соціального статусу чи фізичних можливостей, мали передумови та інструменти для задоволення своїх як базових потреб – соціальних, медичних, освітніх, так і потреб самореалізації та самовираження.

Відбулось фахове обговорення соціального блоку Концепції інтегрованого розвитку м.Вінниці до 2030 року

В розрізі соціальної політики передбачено облік та спрощення надання послуг, монетизація пільг, забезпечення умов для освіти протягом життя, розвиток інклюзії та гендерної рівності.

Одним із завдань розвиненої громади є забезпечення кожній дитині  виховання у родині. Для цього передбачається сприяння в ефективному функціонуванні сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В галузі освіти включені в Концепцію проекти орієнтовані на забезпечення сучасних умов для надання якісних освітніх послуг різноманітним соціально-віковим категоріям населення, запровадження нових навчальних програм для реалізації власного потенціалу громадян, розвиток інклюзивної освіти та в цілому закладів освіти міста.

Відбулось фахове обговорення соціального блоку Концепції інтегрованого розвитку м.Вінниці до 2030 року

Департамент культури міської ради планує сконцентрувати свої зусилля на формуванні унікальної культурної ідентичності міста – концепції «Культурного коду». А також планується виконувати модернізацію культурної інфраструктури, розширювати мережі культурних об’єктів і суспільних просторів із розташуванням їх у віддалених мікрорайонах міста, розвивати бібліотечну систему і поступово трансформувати її на мережу  соціокультурних центрів. 

Особлива філософія вкладена у розділи, які стосуються здоров'я вінничан. Директор департаменту охорони здоров'я Олександр Шиш розповів, що стан здоров'я людини на 10 % залежить від медицина, на 20 % – від спадковості, на 20 % – від екології і харчування, і найбільший вплив, 50 %, має спосіб життя. Тому у проекті Концепції передбачені заходи, які, серед іншого, орієнтовані на те, щоб до 2030 року сформувати у жителів Вінниці відповідальне ставлення до свого здоров'я та життя. На збереження та зміцнення здоров'я вінничан орієнтовані 24 проекти.

Після презентації візій усі учасники обговорення визначили пріоритетність проектів, які передбачені в проекті Концепції.Переглядів: 2431
Поширень: 0