Понад 900 млн грн військового збору до держбюджету заплатили платники податків на Вінниччині у 2023 році: деталі

У період з січня по листопад 2023 року платники податків на Вінниччині сплатили майже 906,3 млн грн військового збору до держбюджету. За даними Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області, сума внесків, спрямованих на потреби української армії за 11 місяців цього року, перевищила показники минулого року на понад 74,3 млн грн або 8,9%, - повідомляє Вінницька обласна військова адміністрація.

Згідно з інформацією, платники військового збору включають осіб-резидентів, які отримують доходи в Україні і за її межами, фізичні особи-нерезиденти з доходами в Україні, а також податкові агенти.

Щодо об'єктів, на які поширюється військовий збір, їхній перелік визначено у статті 163 Податкового кодексу України. Туди входять не лише заробітна плата та інші винагороди, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв'язку з трудовими відносинами чи за цивільно-правовими договорами, але й ряд інших видів оподатковуваних об'єктів.

Серед цих об'єктів можна виділити такі, як орендна плата, виграші в державній або недержавній грошовій лотереї, операції з купівлі-продажу рухомого та нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини та інші. 

Ставка військового збору становить 1,5% від суми об'єкта оподаткування.Переглядів: 629
Поширень: 0