Безбар’єрний та енергоефективний: ще в одній багатоповерхівці Вінниці встановили новий ліфт

У Вінниці на вулиці Келецька, 124, замінили старий ліфт на новий та сучасний, турецького виробництва, оскільки попередній вже вичерпав свій гарантійний термін.

За інформацією міської ради, новий ліфт, встановлений в багатоповерховому будинку, є абсолютно новим і має гарантований термін служби принаймні 25 років. Крім того, він має ряд переваг, включаючи більшу вантажопідйомність і енергоефективність.

«На відміну від більшості ліфтів, які працюють в багатоквартирних будинках міста, це ліфт нового покоління. В будинку ми замінили старий ліфт, який був встановлений понад 25 років тому. Запчастин для його ремонту немає, їх потрібно виготовляти на замовлення. Тож після технічної оцінки ремонту та розрахунку його вартості вирішили встановити новий ліфт, адже вартість ремонту в цьому випадку була б ще вищою. Тому зробили вибір на користь нового ліфта турецького виробництва. Серед переваг цих підйомників – їх енергоефективність. Такі ліфти споживають приблизно на 20% менше енергоресурсів», – розповідає директор департаменту житлового господарства Вінницької міської ради Віталій Місецький.

Крім того, встановлений в багатоповерхівці ліфт є пасажирсько-вантажним. Він має більшу вантажопідйомність, яка складає 1 000 кілограмів. Це дозволяє перевозити важкі та великогабаритні вантажі, наприклад, меблі. Також підйомник має більшу кабіну та ширші вхідні двері. Останнє – особливо важливо для маломобільних мешканців, які користуються кріслами колісними та дитячими візками.

Ліфт також обладнаний тактильними кнопками, що створює додаткову зручність для незрячих людей. Кабіна має систему світлодіодної індикації, завдяки якій двері підйомника не закриються, якщо людина стоїть надто близько до них, а коли ліфт прибуває – лунає відповідне сповіщення.

«Нині з війни повертаються чимало Захисників, тож запит на безбар’єрність зростає», – зазначає Місецький.

Також ліфт обладнали системою безпровідної диспетчеризації, яка у випадку аварійної зупинки підйомника дозволяє напряму зв’язатися з диспетчером аварійної служби, натиснувши на відповідну кнопку в ліфті.

Загалом цього року в місті попередньо планують капітально відремонтувати чотири ліфти.Переглядів: 521
Поширень: 0