Чому "Наша Ряба" олігарха Косюка зовсім не до смаку полякам

Стало відомо, що поляки звинувачують українську агрокомпанію МХП, яка отримала більше п’ятої частини кредитів від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у перенасиченні їхнього ринку українською курятиною.

Про це пише Financial Times. 

З 2022 року ЄБРР виділив 890 млн дол кредиту українському агробізнесу — виробникам яєць, м'яса птиці та цукру, зокрема, найбільшій птахівничій компанії МХП. Вона отримала понад 20% всіх кредитів ЄБРР за останні два роки. 

За словами польського опозиційного депутата Януша Ковальського, птахівництво в Польщі розвалюється, а українські компанії "збагачуються". 

Водночас виконавчий директор МХП Джон Річ не погодився, що бізнес компанії підриває виробництво в Польщі. На його думку, експорт МХП загалом не вплинув на ціни в ЄС, оскільки МХП по суті відібрала певну частку ринку в інших експортерів, замістивши їх. 

Річ також додав, що у випадку, якщо ЄС відновить обмеження на імпорт української курятини, то МХП переорієнтує експорт на ринки Саудівської Аравії і інші, де попит зростає.Переглядів: 477
Поширень: 0