Швидко, зручно, але не завжди безпечно: як не натрапити на шахраїв при купівлях в інтернеті

Онлайн-шопінг з кожним днем набирає все більшої популярності серед покупців, однак цей вид покупок приховує і чимало небезпек. Щоб не натрапити на інтернет-шахраїв при купівлях в інтернеті, кіберполіція радить дотримуватися низки правил платіжної безпеки.

Зокрема:

  • Не переходьте за сумнівними посиланнями, надісланими на електронну пошту, в соцмережах або месенджерах. Зловмисники можуть візуально маскувати свої фішингові сайти під реальні. Зазвичай посилання шахрайських сайтів трохи відрізняється від адреси реального майданчика. Також сайт має підтримувати безпечний протокол https (вказується на початку URL-адреси).

  • Не вводьте дані банківських карток на сумнівних сайтах. Якщо онлайн-магазин вам невідомий, не поспішайте одразу оплачувати покупку. Перевірте продавця, наприклад, почитавши відгуки про нього. До того ж більшість продавців дозволяють здійснити післяплату при отриманні товару на поштіє

  • Не повідомляйте стороннім особам телефоном або через месенджери реквізити банківських карток, коди підтверджень від банку та баланси на ваших рахунках. Ця інформація разом з номером телефону та ім’ям і прізвищем дозволить зловмисникам отримати доступ до вашого інтернет-банкінгу і викрасти гроші з рахунків.

Крім того, для оплати покупок в інтернеті правоохоронці рекомендують завести окрему банківську картку і поповнювати її під конкретні покупки.

Окрім цього, фахівці з кібербезпеки не рекомендують здійснювати оплату, вводячи реквізити платіжних карток, використовуючи публічний Wi-Fi. Зловмисники можуть отримати доступ до чутливої інформації, яка передається в мережі.

Ще одна небезпека полягає в тому, що шахраї можуть продавати вигаданий товар. У цьому випадку їхнє головне завдання – отримати від вас часткову або повну оплату. Після цього зловмисники перестають виходити на зв’язок, а жертва залишається і без грошей, і без товару.

Відтак, правоохоронці рекомендують з обережністю ставитись до величезних знижок або пропозицій. Дослідіть ринок перед покупкою, щоб побачити вартість аналогічного товару в інших продавців і зрозуміти загальну цінову політику.

Перед здійсненням оплати ви можете безкоштовно перевірити сайт онлайн-магазину за допомогою сервісу Асоціації "ЄМА" CheckMyLink https://check.ema.com.ua/. Додаткову інформацію про правила платіжної безпеки можна дізнатися на сайті НБУ https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/».

Джерело: ВМРПереглядів: 486
Поширень: 0