З Мюнстера до Вінниці: міська лікарня отримала спеціальний тренажер для реабілітації вінничан

До Вінниці прибула чергова допомога від німецького міста-партнера Мюнстера. Це спеціальний комплекс із підвісною системою. Його використовуватимуть у реабілітаційному відділенні міської клінічної лікарні.

У міській клінічній лікарні реабілітаційне відділення функціонує лише рік, розповідає медична директорка з організації хірургічної допомоги та відновного лікування Тетяна Катілова. Нині це відділення розширюється, тож і потребує нового професійного обладнання.

Медична директорка з організації хірургічної допомоги та відновного лікування Тетяна Катілова

«Реабілітаційне відділення нашого закладу розширюється, планується його вдосконалення. Воно працює вже рік. Розраховане на 40 ліжок. Зараз ми розширюємо його до 60 ліжок, робимо умови перебування наших пацієнтів максимально комфортними. Відповідно у нас актуальне питання доукомплектування сучасним реабілітаційним обладнанням», – говорить Тетяна Катілова.

Реабілітаційний комплекс SPRINTEX, який сьогодні отримали від міста-партнера Мюнстера, – це бігова доріжка з підвісною системою. Вона застосовується для лікування пацієнтів як цивільних, так і військових з неврологічною, серцево-легеневою патологією та з патологією опорно-рухового апарату.

Бігова доріжка з підвісною системою від Мюнстера

«Це комплексний підхід до лікування. Тобто ми можемо моніторити стан пацієнта. Бачити його показники під час тренування, регулювати навантаження, швидкість бігової доріжки. Підвісна система дозволяє зменшити навантаження на нижні кінцівки пацієнта і на ділянки хребта. Тут може бути комплексний підхід як для лікування неврологічних пацієнтів, постінсультних пацієнтів, з патологією периферичної нервової системи і опорно-рухового апарату», – додає медична директорка.

Це не перша допомога для реабілітаційного відділення від німецького міста-партнера. Муніципалітети Вінниці та Мюнстера постійно комунікують, розповідає директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

З Мюнстера до Вінниці: міська лікарня отримала спеціальний тренажер для реабілітації вінничан
 

«Ця допомога є результатом тривалої взаємодії та підтримки дружніх відносин між містами. Нещодавно у Німеччині також відбулася міжнародна конференція, в якій брали участь і представники вінницьких закладів охорони здоров’я. Ми бачимо щиру зацікавленість німецьких партнерів у допомозі Україні та Вінниці», – додає Олександр Шиш.

Разом із медичним обладнанням місто-партнер Мюнстер передав Вінниці спеціальний кран-маніпулятор, який використовуватимуть у зведенні муніципального житла.

Джерело: ВМРПереглядів: 557
Поширень: 0