Вінничан запрошують пройти тест Інтеркультурне громадянство, створений Радою Європи

Наразі шість українських міст проходять тестування на інтеркультурність. Вінниця також бере участь у цьому процесі. Всі бажаючі можуть долучитись до тестування, яке триватиме до 20 грудня.

У 2016 році після підписання Меморандуму про співпрацю у рамках Програми «Інтеркультурні міста» міським головою Сергієм Моргуновим та представником Ради Європи Ксенією Рубікондо, Вінниця приєдналась до Української мережі інтеркультурних міст, яка є частиною Європейської мережі ІСС.

Наше місто підтримує втілення нової моделі управління етнокультурним різноманіттям, моделі інтеграції і на сьогоднішній день розробляє Інтеркультурну стратегію м. Вінниці. Цей документ має на меті підсилити інтеркультурну свідомість вінничан, покращити можливість самореалізації і участі в розвитку міста представників національних спільнот, внутрішньо переміщених осіб і гостей міста з різних країн.

Тест на Інтеркультурне громадянство створений Радою Європи з метою визначення знань та обізнаності громадян щодо прав людини, їх інтеркультурної компетентності,  сприйняття різноманітності як переваги. Тест розроблений для того, щоб люди могли визначити, які характеристики інтеркультурного громадянина у них є.

Пройти тест можна за посиланням:

Довідка

Інтеркультурність – це розуміння того, що різноманітність та позитивна взаємодія між різними культурами є перевагою, яка може зробити громади сильнішими. Інтеркультурність виходить за рамки просто прийняття різних культур. Вона відзначає як відмінності, так і подібності між різними культурами і як те, що може зробити громади сильнішими.

Це, звичайно, не означає, що мова йде лише про піднесення нових або незнайомих культур, але й про шанування традиційних і місцевих сторін культури. В основі інтеркультурності лежить взаємозв'язок між цими та багатьма аспектами, що формують спільноту. Цими аспектами можуть бути національність, етнічне походження, мова, релігійні переконання та багато інших. Громадянство, в цьому випадку, визначається тим, як ми через культурні відмінності залучені в наші громади, а також, як ми можемо жити у різноманітних громадах позитивно. Йдеться про те, як ми ставимося один до одного кожного дня під час роботи, навчання чи відпочинку. І найголовніше - інтеркультурне громадянство стосується того, яким чином ми активно змінюємо чи підтримуємо наші громади.

Рада Європи створила цей тест з тією метою, щоб люди змогли визначити, які особливості інтеркультурного громадянина характерні саме для них. Тестування анонімне і у ньому немає правильних чи неправильних відповідей. Організатори сподіваються, що його результати стануть предметом для роздумів і люди зможуть пізнати себе більше, цього разу з позиції інтеркультурного громадянина.

Тестування анонімне і займе не більше 10 хв. Наразі тест проводиться у багатьох європейських містах, а також в таких українських інтеркультурних містах, як Вінниця, Луцьк, Мелітополь, Одеса, Павлоград та Суми.Переглядів: 2820
Поширень: 0