У Вінниці завершили хлорування криниць загального користування

У приватному секторі Вінниці провели дезінфекцію криниць загального користування. За сприяння квартальних комітетів, фахівці департаменту комунального господарства та благоустрою міськради здійснили профілактику води у понад 400 колодязях, застосовуючи метод хлорування. До подібної процедури вдаються двічі на рік: навесні та восени.

Для знезараження криниць використовують пігулки на основі хлору. Вистачає однієї, щоб вода очистилась від бактерій, грибків чи інших патогенних організмів, що потрапляють ззовні. Найбільшим уразливими до засмічення криниці стають, зокрема навесні – у сезон активного цвітіння та восени – з опаданням пожухлого листя.

«Пігулки діють швидко та забезпечують довготривалий захист. При цьому є дуже ефективними у плані економії коштів, оскільки їх застосування не вимагає вичерпування води чи застосування дороговартісного обладнання. Вже за добу від часу профілактики – колодязна вода стає чистішою. Після попереднього кип’ятіння її можна використовувати для приготування їжі», – зазначила голова Асоціації органів самоорганізації населення Наталія Панчук.

Як зауважують постійні користувачі, після знезараження вода немає неприємного запаху чи присмаку, чиста та безпечна.

«Ми вдячні відповідним службам за постійну турботу про наше здоров’я. Це багато важить, особливо у такий нелегкий для країни час, – каже пані Олена (квартальний комітет «Ясний»). – Користь від процедури хлорування – очевидна. Користуюся криничною водою вже багато років і жодного разу не засумнівалася в її якості. Ні я, ні мої рідні не мали ніяких порушень травлення чи інших супутніх проблем».

Крім того, на постійному контролі Асоціації також утримання криниць у належному стані. Цьогоріч відповідно до заявок квартальних комітетів, буде оновлено 23-и об’єкти. Там, де необхідно, полагодять дашки, корби, тумби, відмостки, замінять відра, ланцюги тощо. Також планують здійснити санітарну очистку ще 14-ти колодязів.

Джерело: ВМРПереглядів: 394
Поширень: 0