В РФ паралізовано роботу державних установ і приватних компаній: хто стоїть за DDoS - атакою

У Росії відбувся масштабний збій в роботі електронних сервісів, відповідальність за який покладають на кіберфахівців Головного управління розвідки Міноборони України.

Про це пише видання Українська правда.

Наразі відомо, що паралізовано роботу багатьох державних установ та приватних компаній РФ. Офіційне повідомлення "Роскомнадзора" вказує на "аварію магістральної мережі зв’язку" як причину збою. Однак, за інформацією джерел УП, справжньою причиною є масштабна DDoS-атака, проведена кіберфахівцями ГУР МОУ.

Станом на 11 годину 5 червня немає доступу до електронних сервісів сайту держпослуг, а також послуг декількох міністерств, включаючи міністерства оборони, фінансів, внутрішніх справ, юстиції, промисловості та енергетики, інформаційних технологій та зв’язку, надзвичайних ситуацій.

Заблоковано сайт та сервіси федеральної податкової служби РФ. У повідомленні від федеральної митної служби зазначено, що "у зв’язку з масованою DDoS-атакою на операторів зв’язку, інформаційний обмін з учасниками зовнішньоекономічної діяльності ускладнений".

"Об’єднана авіабудівельна компанія" повідомила про відсутність доступу до мережі, що тимчасово паралізувало її роботу. Також зафіксовано збої в роботі серверів хмарного сховища РФ "гособлако". Крім того, в декількох регіонах Росії вже кілька днів не працює "єдиний державний реєстр РАГС", що призвело до масових скарг росіян на скасовані весілля.

Недоступними є також послуги деяких банків, зокрема "Сбербанка" та "Альфабанка".

Також спостерігаються серйозні перебої і в роботі мережі "ВКонтакте" – низка сервісів недоступна.Переглядів: 293
Поширень: 0