У Вінниці створять Бюро охорони культурної спадщини: мета та завдання підрозділу

Сьогодні, 13 червня, на засіданні виконавчого комітету Вінницької міської ради було затверджено проєкт рішення про набуття повноважень у галузі збереження та захисту пам'яток архітектури, археології, історії, мистецтва тощо. Згідно з цим документом, відповідальність за ці питання покладено на Бюро охорони культурної спадщини, яке буде функціонувати в рамках департаменту архітектури та містобудування міської ради. Незабаром цей проєкт рішення буде внесено на розгляд наступної сесії.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

За словами Євгена Совінського, створення цієї служби – вимога Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про охорону культурної спадщини».

«Продовження формування середовища та управління містобудівним процесом зі збереженням пам’яток культури, актуалізувалося в умовах війни. Адже ворог намагається, передусім, знищити нашу ідентичність - все українське, пов’язане з історичною пам’яттю, – зазначив головний архітектор м. Вінниця, Перший заступник директора департаменту архітектури та містобудування. – Згідно із затвердженим Списком історичних населених місць України, Вінниця є тим містом, що зберегло свій історичний ареал, об’єкти культурної спадщини та традиційне розпланування – типове для певних культур та періодів розвитку. Над цим Вінниця працює постійно. Прикладом, завдання щодо Культурного коду нашого міста лягли в основу Стратегії 3.0, маємо й Програму зі збереження культурної спадщини. Сподіваємось, що створення відповідного органу дозволить ще більше систематизувати та активізувати роботу з власниками об’єктів культурної спадщини у цьому напрямі».

Згідно із проєктом, структурний підрозділ носитиме назву – Бюро охорони культурної спадщини і очолюватиме його уповноважений у справах культурної спадщини. Процес затвердження кандидатури на цю посаду погоджується з Міністерством культури України.

Бюро виконуватиме широке коло завдань, серед яких найголовніше – забезпечення дотримання режиму використання пам’яток місцевого значення, їх територій та зон охорони, а також оцінка рівня загрози пошкодження чи руйнування таких об’єктів, робота з власниками та балансоутримувачами об’єктів культурної спадщини.

«Поряд із контролюючими функціями, мета діяльності Бюро полягає у донесенні важливості збереження надбань минулих поколінь – культурного коду нації. Усього того, що складає автентичне обличчя Вінниці, його красу, ідентичність, своєрідність на мапі України», – підкреслив Євген Совінський.Переглядів: 446
Поширень: 0