За рік на Вінниччині з незаконного обігу вилучили нелегального спирту й алкоголю майже на 30 млн. грн.

Протягом 2018 року співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Вінницькій області з незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи загальною вартістю більше 40 млн. грн., в тому числі спирту – майже на 23 млн. грн., фальсифікованих алкогольних напоїв на 7 млн. грн., майже на 900 тис. грн. паливно-мастильних матеріалів, а також тютюнових виробів на загальну суму понад 700 тис. грн. Загальна вартість вилученого майже вдвічі перевищує результат 2017 року, і це пов’язано, в першу чергу, з високою ефективністю заходів, здійснених у рамках загальнодержавної операції «Акциз», яка продовжена і в цьому році. За фактами незаконного обігу підакцизних товарів зареєстровано 30 кримінальних проваджень за ст. 204 Кримінального кодексу України.

Загалом у 2018 році за матеріалами оперативних підрозділів ГУ ДФС у області зареєстровано 79 кримінальних проваджень, з яких 23 – тяжкі та особливо тяжкі. Шість кримінальних проваджень зареєстровано за фактами умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст. 212 КК України), 11 проваджень – за фактами зловживань бюджетними коштами.

У минулому році також викрито та припинено діяльність «конвертаційного центру» та Центру мінімізації митних платежів на території Вінниччини. Зараз здійснюються заходи, спрямовані на відшкодування збитків, завданих їхньою незаконною діяльністю.

За результатами розслідування кримінальних проваджень до бюджету відшкодовано 4,6 млн. грн.                Переглядів: 1190
Поширень: 0