Вінниччина посідає друге місце по Україні за обсягами дотацій за молодняк великої рогатої худоби

Щодо державної підтримки аграрного сектору України і Вінниччини зокрема розповів директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук  під час прес-конференції, яка відбулась 12 липня.

Так, посадовець зауважив, що на підтримку галузі тваринництва України цього року передбачено 4 млрд. грн.

Дана підтримка передбачає:

  • компенсацію відсотків за банківськими кредитами, залученими для провадження діяльності у таких галузях як: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура;
  • компенсацію вартості об’єктів будівництва та реконструкції, профінансованих за рахунок банківських кредитів;
  • дотацію за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності;
  • дотацію за молодняк великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб;
  • часткове відшкодування вартості племінних тварин;
  • часткове відшкодування вартості об’єктів будівництва та реконструкції

«Станом на 1 червня участь у програмі прийняли 79 сільгоспвиробників-юридичних осіб Вінницької області, з них 15 фермерських господарств. Сума отриманої дотації становить 14,4 млн. грн., або на кожну корову по 750 грн. Всього дотація надана на поголів’я чисельністю 19,3 тис. гол., що становить 57% наявних в сільськогосподарських підприємствах. Наступний транш буде нарахований по наявному поголів’ю на 1 липня 2018 року. Також, за утримання фізичними особами ідентифікованого та зареєстрованого молодняка ВРХ за кожні 4 місяці наростаючим підсумком до 13 місячного віку передбачена дотація в загальній сумі 2500 грн», - зазначив Микола Ткачук.

Спеціальною бюджетною дотацією за вирощування молодняка великої рогатої худоби за період утримання від 1 до 13 місяців станом на 1 травня поточного року скористалися 346 фізичних осіб за утримання 581 теляти. Такі дані надійшли від 102 сільських, селищних, міських та об’єднаних територіальних громад.

Сума нарахованої дотації складає майже 701,7 тис. грн. Це друге місце по Україні. Першість займає Тернопільська область, де даний показник становить 1089,4 тис. грн.

Серед районів області найбільше подано документів фізичними особами з Шаргородського (54), Хмільницького (46) та Чечельницького (38) районів.

Не оминув увагою посадовець і питання державної підтримки фермерських господарств та кооперативів, на яку по Україні передбачено 1 млрд. грн.

Дана підтримка передбачається для фермерських господарств, де у користуванні перебуває не більше 500 га земель с/г призначення та які мають чистий дохід від реалізації продукції в розмірі до 15 млн. грн. Також, на дану дотацію можуть розраховувати і сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, чисельність яких не перевищує 20 учасників, з яких не менше, ніж одне фермерське господарство, а у користуванні кожної фізичної особи не більше 100 га земель с/г призначення.

Завдяки цій державній підтримці фермерам частково компенсуватимуть вартість насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції та витрати, пов’язані з наданням сільськогосподарських дорадчих послуг.Переглядів: 2950
Поширень: 0