На цьому наголосив голова облдержадміністрації сьогодні, 22 травня, під час презентації  роботи Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. З роботою установи також ознайомились заступники голови облдержадміністрації Ігор Івасюк та Олександр Крученюк, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович, депутати обласної Ради та ЗМІ.

Даний Центр було створено на виконання ЗУ «Про екстрену медичну допомогу» від 05.07.2012 року №5081-VI шляхом реорганізації Центру медицини катастроф та центральних районних лікарень. До складу територіального медичного об’єднання увійшли: 8 станцій екстреної медичної допомоги, 30 відділень та 32 пункти базування бригад ЕМД.

«Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф був створений на виконання Плану заходів Національного проекту «Вчасна допомога». З того часу центральна оперативна  диспетчерська територіального медичного об’єднання розпочала в тестовому режимі приймати виклики екстреної медичної допомоги від населення м. Вінниці та Вінницького району за єдиним телефонним номером "103". А вже у 2017 році, коли за кошти обласного бюджету було придбано комплекти модернізації серверних складових для оперативно-диспетчерської служби Центру на суму 9,5 млн. грн., ми отримали можливість підключити до системи все населення області.  Це дозволяє прискорити процес приймання викликів від населення, забезпечити їх обробку та оперативно на них реагувати», - зазначив заступник головного лікаря з технічних питань Олег Сидоров та продемонстрував роботу системи.

Валерій Коровій: Створення центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – це відправна точка проведення медичної реформи

За його словами, за допомогою комплексу такого програмного забезпечення визначається місцезнаходження абонента за номером телефону та на карті, яка відкривається на моніторі диспетчера під час реєстрації виклику; записуються всі розмови операторів з абонентами; фіксується зміст викликів в централізованій базі даних; проводиться первинне сортування за характеристиками ургентності; контролюються повторні виклики за тією самою адресою або до тих самих хворих; знаходиться найближча вільна бригада або декілька бригад за допомогою GPS-трекерів, якими обладнані машини екстреної медичної допомоги; передаються дані виклику на планшет для його виконання бригадами; контролюється хід роботи бригади та передаються дані хворого до стаціонару. Важливо й те, що за допомогою такої програми диспетчер може визначити місцезнаходження хворого в разі, якщо останній не в змозі визначити чітку адресу.

Як зазначила директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович, дана система покликана захистити лікарів, диспетчерів та бригади, так як за допомогою такого програмного забезпечення можна чітко прослідкувати чи був виклик взагалі, коли його обслужили, за який термін часу, куди доставили пацієнта, а відтак – це є абсолютно новим форматом роботи.

Валерій Коровій: Створення центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – це відправна точка проведення медичної реформи

Коментуючи побачене, голова облдержадміністрації Валерій Коровій зазначив, що після створення Центру в 2013 році, обласна влада зіштовхнулись з питанням вирішення його подальшої долі. Однак, після серйозних дискусій, було прийнято рішення в максимальні мірі розширити географію роботи оперативної диспетчерської та використовувати ліцензійний програмний продукт.

«Хочу подякувати депутатському корпусу обласної Ради, тим хто проголосував за внесення змін до обласного бюджету. Завдяки прийнятому рішенню вся Вінницька область, в тому числі найвіддаленіші райони, обслуговується в онлайн режимі. Це має надзвичайно важливе значення, адже ми говоримо про систему якості надання послуг. Медична реформа відбувається по декільком базовим напрямкам. Ми розпочали з первинної ланки, але розвиваємо і третинну, і екстрену медичну допомогу. Паралельно проводимо реформи другої ланки, до якої належать районні лікарні, створюємо госпітальні округи, госпітальні ради».

Валерій Коровій: Створення центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – це відправна точка проведення медичної реформи

Також, очільник області наголосив, що основне завдання влади на сьогодні полягає в тому, щоб допомога хворим надавалась в максимально короткі терміни. Крім того, обласна влада відпрацьовує питання встановлення ангеографів в рамках усіх госпітальних округів для своєчасного реагування:

«Це дозволить не доставляти людей з віддалених районів до м. Вінниці та надавати екстрену медичну допомогу на місцях. Даний Центр – це основа, відправна точка від якої ми можемо рухатись вперед», - підкреслив Валерій Коровій.

Валерій Коровій: Створення центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – це відправна точка проведення медичної реформи

Слід зазначити, що подібною системою користуються у Дніпропетровській, Харківській, Одеській областях. Однак, програмне забезпечення Вінниччини є унікальним, оскільки в одному продукті поєднано всі напрямки роботи диспетчерської. В перспективі роботи Центру - створення системи радіозв’язку на території області, що дозволило б забезпечити резервні канали зв’язку в тому випадку, якщо мобільний зв’язок буде відсутнім.


Переглядів: 5036
Поширень: 0