Молода художниця Хелена Квятковська: «У моїх картинах енергетика самопізнання»

Перша персональна виставка художниці і лікарки українсько-польського походження Хелени (з псевдонімом SeleneHelion) відкрилась минулої суботи у молодіжному центрі «Квадрат». Збірка графіки, дот-воркінгу та робіт змішаної техніки носить назву «Вміст сховано». Більше двадцяти картин, написаних дівчиною за останні вісім років прикрашають яскраво-жовту стіну простору. На самих малюнках, переважно чорно-білих, подекуди виринає колір: яскраво-червоний, матовий чорний і жовтогарячий або ж різнокольорові крапки. Кольорове забарвлення ще більше підкреслює графічну стриманість загальних ліній всіх творів, більшість з яких є портретами.

Хелена малює з дитинства. Спочатку малюнки прикрашали палітурки дитячих книжок, потім зошити на лекціях у медичному інституті імені Пирогова. Вона помічає навколо щось незвичне, обмірковує його і переносить на папір відбитки власних думок. На портретах не особистості з життя, а повністю вигадані образи: «Мені може сподобатись якась окрема риса чийогось обличчя або погляд. Це народжує ідею, яка вже трансформується у складений образ», - розповідає Хелена. Кольорове тло вона використовує для картин, що несуть потужну ідею. Колір її підкреслює, надаючи глядачеві емоцію, напрямок думок, поштовх до власного трактування. І так, власне, з усіма зображеннями: художниця запрошує поринути у їх глибину і, спостерігаючи за лініями, самостійно розшифрувати зміст.

Молода художниця Хелена Квятковська: «У моїх картинах енергетика самопізнання»

Спочатку у Хелени з’являється ідея, потім вона бере до руки чорнило або маркер, олівець або пензля і трансформує задум, який часто змінюється в процесі роботи. У картин цікаві назви англійською (Secret forest - «Таємний ліс», Bitter truth - «Гірка правда», Sunstroke - «Сонячний удар») і часто у них подвійний сенс. Split (розділити) – це обличчя поділене лініями. Shiver down the spine («Тремтіння вздовж хребта») – символічне зображення будови людського хребта. Mind games («Ігри розуму») – чуттєві портрети. Devil in detail(«Диявол у деталях») – виписані всередині і навколо анатомічного зображення серця різноманітні візерунки. Scape – це і частина слова «пейзаж» і, інколи, «узор» або просто «втеча» і зображено на картині гірський пейзаж, як символ чистої незайманої природи. Французька назва Reves у роботи, на якій обличчя дівчини обрамляють зображення птахів, на кшталт «Голубки» Пікассо.

Молода художниця Хелена Квятковська: «У моїх картинах енергетика самопізнання»

Найцікавіша і найвиразніша у творчості дівчини медична тематика. Це анатомічні деталі, але не бридкі нутрощі, а окремі частини тіла, зображені символічно, проте надзвичайно деталізовано. Ось рука і лінії на ній, ось дві одразу на чорному тлі, і на кожній роботі свій неповторюваний патерн, як і у житті: «Існує медичний факт, що лінії на долоні можуть змінюватись впродовж життя, тобто ми можемо змінювати свою долю».

Молода художниця Хелена Квятковська: «У моїх картинах енергетика самопізнання»

А ще на відкритті Хелена презентувала прихильникам листівки та плакати зі своїми роботами. Розпитували і саму художницю про натхнення, про перенесення думок на папір, про копітку техніку малювання крапками. Вона відповідала всім із щирою усмішкою на обличчі, тож вміст її робіт може і сховано, але сама мисткиня і лікарка відкрита і щира особистість. Виставка триватиме у «Квадраті» ще близько двох тижнів.Переглядів: 4609
Поширень: 4