«Нові вінничани» представили свої підприємства на Всеукраїнському Форумі у Запоріжжі

У Запоріжжі відбувся Форум Проекту «Економічні можливості постраждалим від конфлікту», під час якого пройшов ярмарок підприємств, що були створені внутрішньо переміщеними особами, людьми з інвалідністю та ветеранами АТО завдяки підтримки Проекту.

Протягом 2 років у 8 областях України, та у Вінницькій області зокрема, реалізовувався проект USAID «Економічні можливості постраждалим від конфлікту». У Вінницькій області партнером Проекту виступила Вінницька громадська організація «Інформаційно-просвітницький центр «Вісь», на базі якої був створений Центр підтримки малого бізнесу та самозайнятості. За час Проекту у Вінницькій області пройшли навчання бізнес-навичкам 169 осіб постраждалих від конфлікту, 19 випускників цих курсів отримали гранти на створення власної справи. Ще 7 вже існуючих підприємств отримали гранти для розширення і створили нові робочі місця.

«Нові вінничани» представили свої підприємства на Всеукраїнському Форумі у Запоріжжі

Під час Ярмарку, що передував Форуму, грантери Проекту представили свої новостворені бізнеси. З Вінниччини до Запоріжжя приїхали: Олександр Пчелінцев, який представив свою майстерню сувенірів з дерева «Робінвуд» (Олександр – внутрішньо переміщена особа (ВПО) з Донецьку), Тетяна Шведова та її Солодка майстерня «Пряня» з м. Козятин (ВПО), Олена Мялук та її швейна майстерня «Leneli» з Козятину (ВПО), Тетяна Вакулич та Ірина Зіміна, які після переїзду з Донецьку до Вінниці створили компанію з виготовлення шкіряних сумок та аксесуарів «Wellbags». Відео з історіями деяких учасників з Вінницької області на YouTube.

Проект сприяв створенню економічних можливостей для постраждалих від конфлікту на сході України та працював у 2 напрямках – створення робочих місць у співпраці з існуючими бізнесами, а також навчання бізнес-навичкам самих людей, які постраждали від конфлікту – внутрішньо переміщених осіб, ветеранів АТО, людей з інвалідністю та інших. Навчальна програма була розроблена партнером Проекту компанією Бізнес Арена, яка підготувала також команду тренерів для областей

«Нові вінничани» представили свої підприємства на Всеукраїнському Форумі у Запоріжжі

Директорка Проекту «Економічні можливості постраждалим від конфлікту» Наталія Карбовська запевнила, що незважаючи на закриття Проекту, Український жіночий фонд і 8 партнерських організацій продовжать свою роботу і сприятимуть розвитку малого бізнесу у регіонах. Наталія нагадала, що за час Проекту центрами надано підприємцям 4 тисячі юридичних консультацій.

Голова ГО «Вісь» Світлана Дубина та тренерка Проекту у Вінницькій області Маргарита Хазіна взяли участь у представлені результатів Проекту та обговоренні під час панельної дискусії. Вони поділились досвідом проведення мотиваційних та освітніх занять для потенційних підприємців і запевнили, що вони працюватимуть над забезпеченням сталості результатів Проекту.

Також продовжить працювати сайт Проекту www.eopac.org.ua, на якому окрім історій учасників та учасниць Проекту також зібрані корисні поради щодо ведення бізнесу.Переглядів: 3066
Поширень: 1