Штучний інтелект на основі відомого релігійного артефакту, Туринської плащаниці, створив відео, яке, на думку багатьох, демонструє «справжнє обличчя Ісуса Христа». Завантаживши фотографії стародавньої тканини, в яку, як вірять християни, було загорнуто тіло Спасителя після його розп’яття, до генератора зображень Midjourney, дослідники отримали реалістичне зображення та коротке відео, де Христос моргає, ледь помітно усміхається та молиться. Ця візуалізація, опублікована в соціальній мережі X, викликала бурхливу реакцію, багато користувачів назвали її вражаючим відображенням історичної постаті.
Проте, поряд із захопленням, виникли й застереження. Чимало коментаторів звернули увагу на те, що створений штучним інтелектом образ Ісуса європеоїдної зовнішності, тоді як історичні свідчення вказують на його близькосхідне походження та, відповідно, темніший колір шкіри.
Один із користувачів X іронічно зауважив, що зображення не може бути автентичним, оскільки Христос мав вигляд як норвежець.
Сама Туринська плащаниця протягом століть була предметом запеклих дискусій. Деякі заперечують її автентичність як похоронного савана Ісуса. Ця тканина зберігається від 1578 року в Турині, Італія. Сліди на тілі, відображені на плащаниці, частково відповідають ранам, описаним у Біблії як завдані Ісусу під час розп’яття, включаючи сліди від тернового вінця, рвані рани на спині та синці на плечах. На тканині проглядаються слабкі коричневі плями, що формують зображення худорлявого чоловіка зростом близько шести футів із запалими очима та схрещеними на тілі руками. Євангеліє від Матвія описує, як після розп’яття Йосип з Ариматеї загорнув тіло Ісуса в лляну тканину та поклав його до гробниці. Християни вірять, що ці рани дивовижним чином відбилися на похоронному савані після Воскресіння Ісуса.
Від 1980-х років було опубліковано понад 170 наукових статей щодо Туринської плащаниці, і думки дослідників щодо її автентичності залишаються розділеними. Таким чином, дискусія навколо цього загадкового артефакту триває й донині, і, ймовірно, не завершиться найближчим часом. Створення штучним інтелектом візуалізації «справжнього обличчя Ісуса» на основі цього артефакту лише підігріло багатовікову дискусію, додавши до неї нову технологічну перспективу.
Читайте також:
До Вінницького краєзнавчого музею повернули безцінний артефакт, втрачений під час Другої світової
В Ободівці знайшли "капсулу" з посланням, яке ніхто не може прочитати: деталі