Бабусі маленьких вінничан можуть бавити своїх онуків за гроші держави

Вінничанки, які виховують малюка до 3-ох років, мають можливість раніше вийти на роботу, при цьому отримати часткову компенсацію на оплату послуг няні. При цьому, жінці не обов’язково наймати по догляду за дитиною чужу людину. Це може бути рідна бабуся чи дідусь, або інші родичі малюка. Про це зазначив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі на одному з українських телеканалів.

"Няню можна найняти легально, а 1626 грн – це ті гроші, за які треба заплатити податок. Тобто держава повністю компенсує податки при тому, що наймають няню. Це означає, що є контракт, є відповідальність. Можна найняти навіть свого близького родича й отримувати ці гроші. А для чого? Щоб виховувати дитину, піклуватися, щоб мамі дати можливість працювати", - сказав Володмир Горойсман.

Нагадаємо: проект «муніципальна няня» стартував в Україні 1 січня. Рішення про компенсацію сім'ям витрат на послуги няні по догляду за дітьми до трьох років ухвалив Кабінет Міністрів.

В середньому зарплата вінничанки Світлани, яка працює торговим агентом – 12 тисяч гривень. Її маленькому Назарку півтора рочки. Молода матуся каже: залюбки на весну вийде з декретної відпустки достроково. "Адже зарплати чоловіка не вистачає, щоб забезпечувати повністю нашу сім’ю. Він таксує, тож заробіток не завжди стабільний. Та й роботу свою я дуже люблю, в нас чудовий колектив. І графік роботи гнучкий. А доки ми з чоловіком будемо на роботі, із сином сидітиме моя свекруха. Тож, хоч і не багато, але це приємний буде для неї бонус", - каже молода матуся.

Сподобалась новин і вінничанці Ларисі. Адже її онуці - ледь виповнилось 2, а невістка пів року тому була вимушена вийти на роботу. "Приємно, коли держава робить такі сюрпризи, давно було пора. В мене троє онуків, який я вибавила з пелюшок та ще сиджу з ними  досі", - приємно здивована такому нововведенню  "бабуся зі стажем".

Допомога призначається у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до шестирічного віку, а це 1626 грн. Їх щомісяця виділятимуть мамі з місцевого бюджету.  На це Уряд у Державному бюджеті заклав 500 мільйонів гривень. Цією безповоротною допомогою від Уряду зможуть скористатися 25 тисяч сімей.Для цього сім'я має протягом місяця, після складання договору найму няні, надати документи до «Прозорих офісів» на Вишеньці та Старому місті.

5 популярних запитань про Урядовий проект "Муніципальна няня"

  1. Чи обов’язково мамі виходити на роботу, для того, щоб отримати компенсацію за послугу «Муніципальна няня»?

Незалежно від того виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці, вона може укласти договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років з муніципальною нянею та отримати додаткову допомогу на дитину.

Бабусі маленьких вінничан можуть бавити своїх онуків за гроші держави

2. Чи можуть родичі дитини – бабуся або дідусь –  бути муніципальною нянею?

Можуть, обмежень немає. Потрібно лише зареєструватися або фізичною особою підприємцем або юридичною особою, яка надає послугу догляду за дітьми до 3-х років. Це особливо вигідно тим бабусям чи дідусям, яким не вистачає страхового стажу до пенсії.

Бабусі маленьких вінничан можуть бавити своїх онуків за гроші держави

3. Хто може найняти муніципальну няню?

Найняти муніципальну няню та укласти з нею договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років може один із батьків або опікунів дитини до трьох років. Достатньо обрати няню, укласти з нею офіційний договір, який не потребує нотаріального завірення, і подати документи у найближче управління соцзахисту.

Крім заяви про надання допомоги, потрібно додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами або тата, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо).

Бабусі маленьких вінничан можуть бавити своїх онуків за гроші держави

4. Чи може муніципальна няня мати декілька договорів?

Буває так, що сім'я наймає няню не на повний робочий день. У такому випадку муніципальна няня має змогу оформити два договори з різними сім'ями - одній допомагати до обіду, іншій - по обіді. Офіційне оформлення няні дасть змогу обом сім'ям отримувати від держави додатково 1 626 гривень до щомісячних 860 грн. виплат на дитину.

Або навпаки. У сім'ї двоє маленьких дітей і одна няня. У такому випадку є право у батьків оформити два договори з одною муніципальною нянею і отримувати додатково на кожну дитину 1 626 грн.

Бабусі маленьких вінничан можуть бавити своїх онуків за гроші держави

5. Яким має бути договір батьків з муніципальною нянею?

Укладання договорів регулюється Цивільним кодексом України. Стаття 639 цього документу говорить, що договір може бути укладений у будь-якій письмовій формі.

Розроблення та затвердження типової форми договору законодавством на сьогодні не передбачено. Тому документ може мати довільну форму. Головне, щоб в ньому була зазначена детальна інформація про послугу, яку надаватиме муніципальна няня.

Бабусі маленьких вінничан можуть бавити своїх онуків за гроші державиПереглядів: 8503
Поширень: 14