РЕКЛАМА
Не хочете сплачувати штраф у Європі та піддаватися іншим покаранням? Ми розповімо, через що в українських громадян найчастіше виникають проблеми. Наведемо приклад Молдови та Румунії — країн, куди найчастіше вирушають жителі Одеської області. Перед виїздом за кордон можна оформити страховку тут: https://strahovka-odessa.od.ua/uk/services/zelena-karta/ — без поліса вас просто не випустять з країни. Крім «зеленої карти», потрібна туристична страховка (її перевіряють вибірково) та техогляд (обов'язково). Такі документи потрібні для подорожі. Читайте, чим може призвести до закінчення дії поліса (якщо він не продовжений).
Відсутність «зеленої карти» у Молдові
Якщо трапиться ДТП за кордоном, міжнародний страховий поліс захистить громадянина України від небажаних фінансових витрат. Він використовується для покриття шкоди:
- життя;
- здоров'я;
- майну.
Максимальний ліміт відшкодування – 2 000 000 євро. Поліс захищає лише громадянську відповідальність. За ним збитки компенсуються лише іншим учасникам руху або майну третіх осіб. Наприклад, водій збив вівцю, яка паслася на галявині поряд із будинком.
В аварії постраждала людина? Пам'ятайте, що ДТП зі смертельним наслідком — кримінальний злочин. Вас заарештують (особливо за відсутності поліса), до суду не випустять з країни, змусять платити компенсацію родичам загиблого.
Мінімальний період міжнародного автомобільного страхування – 15 днів. Поширені випадки, коли його дія спливає під час подорожі. Наведемо приклад. Житель Рені поїхав до родичів до Молдови. Він сподівався повернутися додому протягом двох тижнів, але не встиг. Молдавські поліцейські зупинили громадянина України та зрозуміли, що поліс прострочений. Порушник закону сплатив мінімальний штраф - 300 молдавських леїв або 15 євро (максимальний - у 2 рази більше).
На щастя, документ можна придбати через інтернет у PDF-форматі та уникнути подальших санкцій. Оформлення зайняло трохи більше 10 хвилин. Порушник навіть не виходив із машини. Він відбувся «легким переляком». На відміну від держав ЄС, не було депортовано і не отримав п'ятирічної заборони на в'їзд.
Безпечне водіння у Молдові
Країна прагне вступити до ЄС, а тому робить усе можливе задля забезпечення безпечного руху. Враховуйте інформацію, наведену в таблиці нижче.
1 |
Пам'ятайте про обмеження швидкості:
|
2 |
Низька якість доріг (особливо другорядних трас). Зустрічаються:
|
3 |
Дотримуйтесь дистанції з автобусами. Можливо:
|
Будьте обережні в негоду. Не перевищуйте швидкість на слизькій дорозі.
Дії у разі настання страхового випадку
Ми розповімо, як діяти при ДТП (за наявності полісу міжнародного страхування). Дотримуйтесь покрокової інструкції:
- Навіть за незначних пошкоджень транспортних засобів викликайте на місце аварії поліцію.
- Сфотографуйте місце та авто з різних ракурсів (зробіть щонайменше чотири фото).
- Запишіть номери телефонів інших учасників ДТП та свідків.
- Намагайтеся отримати від поліції докладний протокол, де зафіксовано нюанси аварії.
- Зателефонуйте до кол-центру своєї страхової компанії, повідомте про ДТП.
У 15-денний термін після повернення в Україну подайте заяву. Додайте до нього список документів. Пам'ятайте, що при ДТП за кордоном оформляти електронний протокол не можна. Така порада наводиться на сайті МТСБУ.
Відсутність «зеленої карти» у Румунії
Штраф за відсутність поліса – 1 000 румунських леїв (близько 200 євро). Сума набагато вища, ніж у сусідній Молдові. Можливо, вона пояснюється тим, що країна входить до:
- Європейський Союз;
- зону Шенгенської угоди;
- блок НАТО.
За відсутності страховки поліція має право конфіскувати або затримати транспортний засіб (навіть на прикордонному пункті пропуску). До моменту придбання поліса машина залишається на штрафмайданчику.
Дотримуйтесь заходів безпеки на дорогах. При ДТП дотримуйтесь такої ж інструкції, як у Молдові. Не забувайте, що інші водії можуть бути недисциплінованими.
Продовження полісу під час подорожі
Зелена карта – міжнародний поліс, який можна придбати навіть за кордоном. Його ціна для Молдови буде нижчою, ніж для Румунії. Скасування державного регулювання нічого не змінило. Для оформлення потрібні дві умови:
- мобільний пристрій із підключенням до інтернету;
- гроші на українській банківській карті.
Страховку можна продовжити в компанії, де ви її оформляли спочатку. Наприклад, після переходу на посилання вгорі статті. Замовте дзвінок менеджера або скористайтеся контактними даними (адресою електронної пошти). Вкажіть номер полісу, який потрібно продовжити. Напишіть новий термін – 15 або 30 днів (максимальний – 12 місяців).
Пам'ятайте, що страховка більше не оформляється день у день. Вона діятиме лише на наступну добу після покупки. Ви можете оформити її, доки старий поліс ще не закінчився. Інший варіант — залишити машину на стоянці та піти оглядати міста Молдови чи Румунії. Поки новий поліс не набуде чинності, пересувайтеся на таксі або громадському транспорті.