Масштабні перевірки водопостачання на Вінниччині виявили численні порушення

На Вінниччині триває активна перевірка стану об’єктів питного водопостачання, ініційована Головним управлінням Держпродспоживслужби в області. Метою цих заходів є посилення контролю за дотриманням санітарного законодавства та забезпечення якості й безпечності питної води для населення.

Упродовж першого кварталу та квітня поточного року фахівці Держпродспоживслужби провели понад 400 комісійних обстежень у різних районах Вінниччини, виявивши при цьому численні порушення чинних законодавчих вимог.

Так, у Хмільницькому районі було обстежено 23 об’єкти централізованого водопостачання, на 11-ти з яких зафіксовано недоліки. Зокрема, на комунальному підприємстві “Уланівкомунсервіс” у селі Уланів виявлено відсутність технологічного регламенту водопостачання, не розроблені робочі програми виробничого контролю якості води, невизначеність порядку обслуговування водопровідних мереж та відсутність контролю за радіаційною безпекою артезіанської води. Відповідні листи з вимогою усунути порушення направлено балансоутримувачам та органам місцевого самоврядування.

Ситуація в Тульчинському районі виявилася ще більш критичною: порушення зафіксовані на всіх 37 перевірених об’єктах, серед яких були як підприємства централізованого водопостачання, так і громадські криниці.

У Гайсинському районі з 39 перевірених об’єктів централізованого водопостачання порушення виявлено на 35. Також незадовільний стан зафіксовано у 18 зі 105 обстежених громадських криниць.

Жмеринський район продемонстрував найгірші результати: порушення встановлено на всіх 36 перевірених об’єктах централізованого водопостачання. Крім того, з 171 оглянутого громадського колодязя 89 мали порушення. За результатами перевірок до відповідальних структур направлено 82 листи, а питання водопостачання розглядалося на засіданні комісії ТЕБ та НС при Жмеринській районній військовій адміністрації.

У Вінницькому районі перевірки охопили об’єкти КП “Кришталеве джерело”, “Панська криниця” Погребищенської громади та джерела Немирівської громади. До цих заходів залучалися фахівці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області наголошує на тому, що забезпечення якісного та безпечного водопостачання є першочерговим завданням для збереження здоров’я мешканців регіону. У зв’язку з цим, суб’єктам господарювання рекомендовано вжити невідкладних заходів для усунення виявлених порушень та приведення систем водопостачання у відповідність до діючих законодавчих норм.

Читайте також:

На Вінниччині очікуються дощі, грози та сильний вітер: прогноз на 5–6 травня

Чи можна їздити на зимовій гумі влітку без штрафу: що потрібно знати водіям



Переглядів: 247
Поширень: 0