У Вінницьких школах та бібліотеках відзначають Міжнародний день рідної мови

Сьогодні, 21 лютого,  представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. У Вінницьких школах та бібліотеках проходить ряд тематичних заходів, приурочених цьому дню. 

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. 

Сьогодні, у бібліотеках Вінниці відбувається ряд заходів присвячених Міжнародному дню рідної мови. Так, у Центральній міській бібліотеці проходить історично-лінгвістичний екскурс «Нації вмирають не від інфаркту…». У бібліотеці-філії №2 відбуватиметься літературно-музичний салон - «Народ цю мову прикрашав, беріг від роду та до роду». У бібліотеці-філії №7 проходить інформаційний день «Мова кожного народу, неповторна і своя». Також заходи, приурочені Міжнародному дню рідної мови, пройдуть і у інших закладах культури. 

«Традиційно до відзначення Міжнародного дня мови у школах міста вчителі та учні влаштовують ряд тематичних заходів. У школах №30 та №3 пройшли літературно-музичні уроки. У школах №26 та №29 влаштували мовні квести. Загалом кожний навчальний заклад підійшов креативно до відзначення цього дня. Хтось влаштовував літературний марафон, хтось дебатну гру, конкурс спотиканок, літературні кав’ярні.  У 1-ій школі провели флешмоб «Мова - генетичний код  нації», - розповіла директор департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко

Довідка.

21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. В Україні цей день відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови».Переглядів: 3041
Поширень: 0